Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg 1 hónapon...

Nexa kérdése:

Miért halnak meg 1 hónapon belül különböző módokon a halaim?

Figyelt kérdés

Van egy 18 literes akvim, amiben van szűrő,egy hőszabályozó, tartok mellette lámpát is, van benne két szép műnövény, meg 1-2 akváriumdísz, sima fehér kavics. és egy kis tükör plusszba az akvi mögött. A víz ált. 22-26 fok közötti.

Van két almacsigám, eleinte volt 2 szifóm, két fekete mollym , és mickey mouse plattim.

Egy mollym elpusztult, lehet stressz miatt, majd vettem még két napfény plattit és két piros guppit.

Az egyik mickey meghalt, lehet hasvízkórtól, mert pufi volt és piros volt az úszói töve :S

Rendeztem egy nagy takarítást, vettem metilkéket, és antiklórt is szoktam tenni vízcserekor a vízbe, és mindent alaposan átmosok.

Később a másik mickey is meghalt, de az meg sovány volt, és sztem megtépte a többi :(

Nem rég vettem egy kék guppit és két dalmata mollyt.

A fiú dalmi meghalt szombaton, lassú volt, meg furán úszott, alig evett majd fejjel lefele volt a kissebb tartóban amit kitakarítottam, és metilkékeztem. A párjának ekkor semmi baja nem volt. De másnap az is furán viselkedett és ugyan úgy meghalt :(

És aznap este a meg maradt black mollymat holtan találtam. Szétcsipkedett úszókkal, és a fekete bőre is letépkedve :S és egy órával előtte még semmi gond nem volt. :S

Most a két szifó a két napfény platti a csigák és a 3 guppi van az akviban.

Lehetséges, hogy a két nagyobb piros guppim túl agresszív? Nagyon ritkán látom, ha meg is csíp valakit. Vagy mi lehet a baj? :S


Van még egy sziámi harcos hímem, szép kék. Külön egy kis akviban, teljesen jól van, neki max az étvágya nő, de nem viselkedett egyszer sem furán. :)


2012. febr. 12. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez komoly? És melyik az a hülye boltos, aki 18 literes akváriumba ajánlja neked ezeket a halakat?


Ha 180 litered lenne, nem lenne annyira gáz, de így.

2012. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

najó most komolyan kérdezed hogy mi a baj... vagy csak viccelődsz?

ezeknek a halaknak így kb 100-150literes akvárium kellene.. te meg azt kérdezed hogy mi a baj??!!

eleve a tövény tiltja hogy 30 liter alatt gerinces állatot tartsunk....jó okkal

vegyél egy minimum(!) 30-40 literes akváriumot... vegyél fekete bazaltzúzalékot, egy vasfát (pl)... valiznériát, jávai mohát, anubias fajtákat

rendezd be szépen, és rakj bele egy minimum 200l/h- szűrőt, vízmelegítőt (amit beállítassz kb 26 fokra) és belerakod a sziámidat...

de ez így katasztrofális állapot...!!!!!!!!!!!

Guppi: [link]

Platti: [link]

Szifó: [link]

2012. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Az a csoda, hogy 1hónapig is kibírták. Mond csak kedves kérdező, miért nem vetted a fáradtságot, hogy legalább az alapokat megtanuld, ha már állatokat tartasz? Amit csinálsz az állatkínzás. Hagyd abba az egészet, vagy olvass el egy szakirányú könyvet. Sajnos mindent rosszul csináltál, már az elejétől fogva.
2012. febr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szegények:((( olyan mintha téged bezárnának 3-4 másik emberrel egy 5 négyzetméteres szobába, és élj boldogon velük...
2012. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

először is: nem vagyok állatkínzó, és nagyon nem élvezem h meghalnak szegények. másodszor: azért írtam ide kérdést, hogy segítséget kérjek, nem leoltást.

Szeretném őket jól tartani, meg nagyobb akvit is tervezek venni. Feltételezem senki sem úgy kezd el sok mindent, hogy alapból mindent tud, és 100%osan megcsinálja. Igyekszem folyamatosan informálódni, de nincs egy olyan ismerősöm se aki halat tart, és netnél sem tudok ülni állandó jelleggel olvasgatni.


Aki leírta, hogy miken kéne változtatnom, és beszereznem, annak köszönöm a kommentet, igyekszem változtatni.

2012. febr. 13. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megpróbálok neked segíteni,ne törődj senkivel sem!

Ekkora akváriumban csak 2-3 kisméretű halat tarts csak!

Ne műnövényeket tegyél bele,hanem élő vízinövényeket,melyek folyamatosan termelik az oxigént.Ha nagyon ragaszkodsz a műnövényekhez,akkor feltétlenül szerezz be egy levegőztetőt!!!!

A vízkezelő szerekkel óvatosan bánj!Az olcsóbbakat kerüld el,inkább minőségibb,márkásabbat vegyél./Sera,Tetra,Jbl/

Az is jó,ha pihenteted a csapvizet1-2 napig,és a vízkezelő szerekből csak a felét teszed a vízbe,mint amit a használati utasítás ír.

Törekedj arra,hogy minnél természetszerűbb kis élővilágot hozz létre,tegyél a kis aksidba vasfát,vagy red moor gyökeret,kötözz rá jávai, mohát,tegyél be természetes kavicsot talajnak

,mini sziklát vagy köveket.

Ja még vmi,ne etesd túl a halaidat,inkább kevesebbet adj nekik,mint túl sokat!

Annak ellenére,hogy van vízszűrő az aksidba,heti 1X cseréld le a vízmennyiség harmadát egy gumicső+egy vödör segítségével!

Remélem tudtam segíteni........

2012. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha figyelté volna, nem csak leoltottalak, a teendőidet is megírtam. Vásárolj egy szakkönyvet és tanuld meg legalább az alapokat.Nem lehet egy egész könyvet bemásolni ide.A halakat vidd vissza, vagy ajándékozd el, ebben az akváriumban nem lehet halakat nevelni.Ha megtanultad az alapokat akkor segíteni is lehet, sajnos addig nem. Hiába szereted és sajnálod a halaidat, attól még kinyírtad őket, mert a felelőtlen voltál.Nem tartunk addig állatokat, amíg nem ismerjük és nem biztosítjuk számukra a megfelelő életkörülményeket.Szerinted az az ember nem állatkínzó, aki hazavisz egy állatot, de lusta arra, hogy megtudjon róla bármit is és az állat, bár szerették, beledöglött a hibás tartásba? Ráadásul 2 alkalommal is, nem tanulva az előzményekből.Igen szeretnélek annyira megsérteni, hogy elolvass egy szakkönyvet és utána jól tartsd a halaidat.
2012. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
2012. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
2012. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ebbe az akváriumba ne vegyél több halat, mert ebben nem lehet tartani. Remélem a szűrőszivacsot nem mosod ki minden 3. napban, mert csak hónaponta szabad, és akkor sem csapízben, hanem leszívott akváriumvízben. Mert nem a szivacs tisztítja a vizet, hanem a szivacsban megtelepedett baktériumok, és azért nem szabad kikapcsolni soha, estére sem a szűrőt, mivel ekkor megszűnik a vízforgatás, és nem jutnak oxigénhez a tisztítóbaktériumok. Soha nem szabad kicserélni az egész vizet, csak hetente 30%-ot. De inkább olvass utána a dolgoknak te magad, sok minden van, amit tanulj
2012. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!