Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Venni kéne még párat?

Venni kéne még párat?

Figyelt kérdés

Van 2 Vörös karcsú díszmárnám. 3 volt csak egy elpusztult.

Mind a kettő külön van és amikor etetek nem megy fel és nem is keresgél kaját nem eszik. Lemezes és szemcsés tápot adok.

Venni kéne még belőle hogy jól érezzék magukat?


2012. febr. 14. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen többet kell belőlük tartani, és párban, tehát csak hímeket vagy nőstényeket nem szabad.

De ha nem esznek, az betegség jele inkább, mint a magányé, ennyire nem szokta megviselni őket. Ha volt pusztulás az akváriumban, akkor 1 hónapig tilos halat venni, mert eddig szinte bármi lappanghat, a változás pedig azonnal előhozza.

Tehát ha minden rendben van, csak akkor vegyél újat, addig csak ártasz vele.

2012. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mekkora az akvárium?
2012. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt 6-7db karcsú díszmárnám egy 94 literesben. Csapathalak, mindig együtt úszkáltak. Nagyon strapabírók voltak. Sokat nőttek, pedig csak olyan 1-2 évig tartottam őket, aztán rákattantam más féle halakra és akkor levittem a boltba eladni mindet. Még a boltos örült is neki, mert ilyen hala nem volt.


Én nem adok lemezest semelyik halnak. Szoktam nekik venni élő vörös szúnyoglárvát, fehér szúnyoglárvát, fagyasztott kajákat, Tetra Bloodworm mixet, élő artémia sórákot, élő vizibolhát.


Ha bemész valamelyik boltba, ne csak azt nézd ami ki van téve a polcokra, hanem kérdezz rá, hogy milyen élő kaják vannak, mert szerintem azok sokkal táplálóbbak.


Legalábbis abból gondolom, hogy embernek is jobb a friss hús, vagy a fagyasztott hús. Chipset nem ennék főételnek és a lemezes az pont olyan, mint egy chips.

2012. febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!