Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert tortenik ez minden...

Miert tortenik ez minden alkalommal?

Figyelt kérdés

Mar tobbszor vettem akvariumot (30 l) es mindegyiknek egy ido utan megpattant az also sarka.

Volt amikor arra ertem haza, hogy all a szobamban a viz, a halak meg a szonyegen lapitanak.

Az akvarium volt rossz minosegu?

En (nem) tettem valamit?

Vagy ez mindenkinel igy van?


2012. febr. 14. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem még egy akváriumom se repedt szét és én 30l es akvit használok lehet hogy túl vékony volt az üveg. 30l re 3mm-es üveg kell mérd le hogy mekkora.
2012. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szokványos jelenség, nincs szerencséd.

Mondjuk a kis akváriumok vékony üvegből készülnek, azok elég sérülékenyek. Berendezés előtt csinálj egy próba feltöltést, hogy biztos legyél benne, jó a ragasztás.

utána meg próbáld valahogy biztonságosabb helyre tenni.

Vagy akár valami dekoratívabb keretet is csinálhatsz neki mondjuk vékony fa lécből, körbe alulra.

2012. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitsegeket!
2012. febr. 14. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
valószínűleg ugyanazon márkákat vetted töbször is
2012. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudom, hogy milyen marka volt....
2012. febr. 14. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:

:) én mindig kiválogatom az úgymond kicsit vastagabb akváriumokat, az se baj nekem ha használt, csak legyen vastag.


Én is látok vékonyakat nagyrészt és egyszer vettem is egy 45 literes vékonyat amit amikor feltöltöttem vízzel, láttam, hogy haljik a front üvege, rátettem egy vonalzót a tetejére, hogy lássam a szemem csal e, vagy sem, és tényleg hajlott, aztán leszívtam a vizet, úgy meg egyenesen állt. Aztán kimerevítettem a tetejét, vettem 2 vékony csík üveglapot az üvegesnél és FBS-el rá applikáltam a tetejére. Hát igen, oda kell figyelni ezekre, mert néha direkt szarokat árulnak.


Én szeretem megelőzni az hogy nekem szétrepedjen. Pedig nem repedt szét egy sem, csak van bennem egy ilyen para, hogy nem szeretem nézni az akváriumot, úgy, hogy közben féljek, hogy mikor adja meg magát.

2012. febr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi Hable. Akkor valoszinuleg az uveg volt vekony es/vagy gaz volt a ragasztas.
2012. febr. 15. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!