Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Az igaz, ha állandóan megy a szűrő az akváriumban, akkor nem algásodik annyira? Eddig éjjelente le lett kapcsolva. Alga az van rendesen, pedig még az ablak is messze van, nemhogy a napfény.

2012. febr. 16. 12:29  Privát üzenet  

A válaszok
A szűrőnek állandóan mennie kell. Ha leállítod, nem tud benne kialakulni a megfelelő baktériumkultúra, ami lebontaná a mérgező ammóniát és nitritet. Az ammónia miatt van algád is, de ebben a helyzetben az a legkisebb gond!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2012. febr. 16. 12:35 Privát üzenet
A szűrőt TILOS kikapcsolni. Azért algásodsz, mert kikapcsolod és tele van a víz méreganyagokkal! Csoda, hogy a halaid nem döglenek (vagy csak nem mondtad). Ugyanis nincsenek lebontó baktériumaid, amik lebontanák a méreganyagokat, mert minden éjjel kikapcsolod a szűrődet, a baktériumoknak pedig folyamatos áramlás kell!

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2012. febr. 16. 12:35 Privát üzenet

Meglep hogy a szűrőt kikapcsolod,mert én kezdő akvaristaként tudom,hogy azt TILOS kikapcsolni.A neten szinte mindenhol erről olvashatsz..

De ha sok a hal az akváriumban,még állandó szűrő mellett is algásodik az akvárium,bár nem olyan gyorsan..

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2012. febr. 16. 12:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor mostantól nem kapcsolom ki. A halak amúgy nem döglenek, sőt egyre jobban szaporodnak. (xifo, guppi)

# 4/7Időpont 2012. febr. 16. 13:32 Privát üzenet
reméljük világítás van és megy 8-11 órát,nappal

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2012. febr. 16. 15:09 Privát üzenet
Mekkora akváriumod van? És amúgy milyen szűrőd?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2012. febr. 16. 16:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Világítás van reggel 7-től, este kb. 8:30-ig. 60 literes, és ehhez tartozó Eheim szűrő.

# 7/7Időpont 2012. febr. 16. 18:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A teknősöm (4 hónapos) állandóan a szikláján ül nem megy be a vízbe nem tudja kinyitni a szemét szerintem be van gyulladva de etetem zöldséggel és halakkal és nem mozog...
Akváriumnak elég a napfény, ha ablak elé teszem?
1 nap hányszor etessem a guppikat és a plattiaimat? Állandóan várják a kaját. Reggel szoktam felváltva adni eleséget. Egyik nap száraz másik nap fagyasztott.
A légpumpának állandóan kell buborékolni? Mert az enyémnek megállt a bugyborékolása.
A guppik miért pipáznak állandóan?
Miert "log" allandoan fejjel lefele a futo mellett a szumatriai diszmarna?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!