Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a guppik?

Miért pusztulnak el a guppik?

Figyelt kérdés
1 hete van akváriumunk és tegnap a harmadik guppi pusztult el. A többi nagyon vígan elvan csak a guppik nem bírnak valamit. 26 fokos a víz, a szűrő éjjel nappal megy . 54lesben most 7 db hal van. Van vitorlás is. Ők is jól bírják. Naponta egyszer kapnak enni nem túl sokat.Volt egy pár napig egy nagyobb kő benne amiről kiderült hogy mészkő. Kivettem. Mi lehet a baj?

2012. febr. 16. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy hete van akváriumod akkor most kéne elmenned halat venned! Eddig kellett volna minimum szűrni és szellőztetni a vizet. A vitorlás(ok)nak meg nagyon kicsi ez az akvárium! Ne haragudj nem bántani akarlak vele de elkapkodtad egy kicsit.
2012. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs! Úgy akartam írni,hogy eddig kellett volna szűrni ,szellőztetni halak nélkül. Mert ugye eztán is kell;)
2012. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézus mária...


[link]

[link]

[link]

[link]


[link]


Ezeket olvasd el...többet nem írok, mert felesleges és csak felidegesíteném magam. Az utánaolvasást meg még a halak előtt kellett volna tenned, és akkor nem döglene semmi, és a vitorlásod se szenvedne 5x kisebb helyen, mint ami kéne neki.

2012. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony, hatalmas hibákat követtél el. Egy frissen beindított akváriumba legalább 2 hétig TILOS halat telepíteni!

A vitorlásoknak pedig 300! liter a megfelelő élettér.

Szeretném felhívni arra is a figyelmet, hogy hetente 30% vizet le kell cserélned állott, előkészített, pihentetett vízre!

Én is javaslom a linkelt könyvek olvasását, de addig is a vitorlást vidd vissza a kereskedésbe. Nem valószínű, hogy visszaveszik, hiszen már betegek. Valószínű, hogy a wc-ben végzik szegények néhány héten belül...

2012. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A vitorláshal kb4- 5 cm. Ha nagyobbra nő majd visszaviszem. Nem úgy tűnik mintha szenvedne. De nem is ez volt a kérdésem. A kérdésre tudna valaki válaszolni?
2012. febr. 16. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyobbra nő visszaviszed? Szerinted vissza fogják venni vagy mi? Így kell szerinted halat tartani?? És akkor még próbálsz hárítani, hogy te nem ezt kérdezted. EZÉRT DÖGLENEK A GUPPIK AMIT LEÍRTUNK!!!!!!!! Mert mindent szarul csinálsz, csak egyszerűen lesz.rod!! De hamarosan a vitorlások is így végzik. És nem fognak neked megnőni az 54 literben, ne is gondolj erre. Egyszerűen 5-6x kisebb az életterük, a sok ammónia és nitrit miatt meg vagy megdöglenek hamarosan (ami valószínűbb), vagy egyszerűen visszamaradnak a fejlődésben és ekkorák maradnak, majd idő előtt, sok szenvedés árán elpusztulnak, AMIT TE OKOZTÁL!!! Gondolkozz el...nem neked való a haltartás...max. műanyag vagy gumihal...
2012. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Egy mondatban: Azért döglenek a halak, mert nem járattad be az akváriumot, nem hagytál időt a nitrogénkörforgásnak, és mivel nincs még biológiai szűrésed, a halak a saját vizeletüktől kaptak mérgezést.


Ha meg a vitorlást nem ajándékozod el, akkor hamarosan sokkal rosszabb lesz a helyzet.

2012. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kozuka válasza:
96%

Én már évtizedek óta tartok halakat, van némi gyakorlatom és tapasztalatom. 200 literes medencémben vígan elvan a vitorlás, a diszkoszhal. És érdekesmód a guppi nálam is sec perc alatt kipurcan, főleg a hímek. A napokban úgy döntöttem (hosszú évek után)vásárolok guppit, legyen már valami kis üde színfolt benne. A vásárolt halak elevenek, szépek voltak. Az átszoktatási ceremónia után a közös medencében igencsak elemükben voltak, habzsolták az ételt. Majd 1-2 nap és purci, Külsérelmi nyomok nélkül hulltak el, mintha ciánmérgezést kaptak volna. Na ezt nem értem, és több ismerősöm panaszkodott, hogy elpusztulnak a guppik.


( 50 literes medencével kezdtem anno, persze vitorláshalakkal. És gyönyörűen ívtak, ikráztak benne. Ki is keltek a halacskák és fel is neveltem őket. Kicsit modorosabban kéne válaszolni, és nem letaposni a kezdő akvaristát!)

2012. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!