Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros, opálos az...

Vitorlás kérdése:

Miért zavaros, opálos az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Hétfőn indítottam be a 120 l -es aksimat. De még most is zavaros, opálos a vize. A szűrő folyamatosan ment meg a levegő is. van benne 3db hal is.2db kis vitorlás(4cm)meg az Szumátrai díszmárna a régi aksiból maradtak rám. Az ajzat gyöngykavics amit vagy 12 léből mostam ki. egy nap kétszer etetem a halakat. Mit kéne tennem hogy kitisztuljon. Most letakartam hogy ne legyen fény, és ne szaporodjon el a Infuzória. Segítsetek légy szíves.

2012. febr. 16. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A kavicsot átmostad mielőtt beraktad?


Csinálj szerintem 30% vízcserét és kapcsold le 3 napra a lámpát.

2012. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napi 1 etetés elég, és türelem!
2012. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsoka79 ***** válasza:
Plusz, hetente egy nap koplaló.
2012. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ott kezdődik h 2 hétig kéne hagyni állni az akvárium vizet hogyha teszel bele valami jó minőségű vizelőkészítőt, pl sera, ha nem teszel akkor 1 hónapot h felgyorsítsd a bacik szaporodást, és kialakuljon a biologiai kultúra, ha az nincs, akkor nincs mi bontsa a

a nem oda való mérgező anyagokat... ebből lesz a nitrát ha jól tom, majd ammonia, ami szépen lassan mérgezi halakat.. ne csodálkozz ha 1 héten belül elpusztulnak..


2 hétIG KELL járatni a szűrőt aksiba, 2 hét után mehetnek bele a növények, majd durván 1 hét múlva a halak, kb. 2-3 hetes folyamatnak kell megelőznie a halbetelepítést..


halaid szerintem elfognak pusztulni rövid időben belül..:(


elég napi 1-szer etetni, élő vagy fagyasztott eleséggel... szárazból csak sera lemezes jó, többiből fagyasztott vagy élőt vegyél, artémia,tubifex, fehér szúnyog, cyclopsz, vizibolha és társai..

2012. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lecseréltem az összes vizet kimostam megint a kavicsot még 3-4 léből. vissza a kavics friss ártézi vizet.(Kútvíz) AquvaTan-bele az előírásnak megfelelőén. Szűrő megy plusz a levegő is megy de a Lámpa nem megy. halakat kivettem át tettem egy másik aksiba még beindul az új. Növények még nincsenek majd egy hét múlva teszek bele.
2012. febr. 17. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!