Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a velemenyetek a kezzel...

Mi a velemenyetek a kezzel nyomkodos porszivorol? Aminek olyan gumi vagy muanyag ballonja van. Jol mukodik? Bevalt nektek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 10:20
 1/3 Platypus ***** válasza:
Én vettem egyet. Akárhogy nyomkodtam, semmi sem történt, a víz jó ha 2 centit moccant benne. Gondolom eleve rossz példányt vettem vagy mi. A boltos esküszik hogy nála pöccre megy ugyanaz a típus. Én meg azóta is inkább megszívom a vizet.
2012. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmegy. Nem olyan rossz, csak kavicsot ne akarj leszívni vele, mert nem egyenletesen vastag a csöve, ezért a kavics el tudja tömíteni.


Létezik golyós szelepes leszívócső is, amit mozgatni kell le-föl a vízben és úgy indul be, de azzal nem is lehet porszívózni, mert a golyó mellé beszorul minden, még egy kisebb növénydarabtól is elakad.


Nekem igazából a legtutibb a sima átlátszó műanyag cső, kb 1cm -s belső átmérővel. Nem szívom meg a végét, csak csap alatt feltöltöm vízzel, úgy sétálok oda vele az akváriumhoz, és már folyik is át rajta a víz, bele a vödörbe. A szívó végére ráhúztam egy egyenes csövet, hogy ne haljadozzon a vízben, úgy könnyű porszívózni vele. Ezzel apró kavicsot is bátran leszívhatok, mert nem tömődik el, hisz egyforma vastag mindenhol az egész cső.


Ha pedig nem porszívózok, csak vizet cserélek, ahhoz van egy vékonyabb csövem. Egy hajcsattal odacsíptetem az üveghez, hogy ne essen ki. Aztán otthagyom. Ezen olyan lassan folyik át a víz, hogy közben van időm mászkálni a lakásban, csinálni mást, vagy egy másik vödröt hozni alá amikor látom, hogy mindjárt meg fog tellni. Ezt használom, amikor lusta vagyok.

2012. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A ballonosnak a végén van egy műanyag kis szelep. Igen, az ha kihajlik, akkor nyomkodhatod, de ha a hüvelyk ujjaddal kicsit befogod és úgy nyomsz rajta egyet, akkor meg kell, hogy induljon. Persze ha a műanyag szelepke letörik, vagy eldeformálódik, akkor már nem fog működni rendesen.
2012. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!