Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetra vagy Sera UV fényes...

Tetra vagy Sera UV fényes szűrésről vélemények tapasztalatok?

Figyelt kérdés
mennyi ideig bírja az izzó?
2012. febr. 18. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A halakra nézve káros hogy az UV kiöli a bacikat, és minden élőt a vízből.
2012. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én úgy tudom h a betegségeket is így megelőzhető pl a darakor,hasvízkor stb...
2012. febr. 18. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Jogos, de a hasznos bacikat is kiöli. Sterilizálja a vizet, viszont ez hosszú távon a halak immunrendszerének egyáltalán nem tesz jót. Szakszerűen nem tudom elmagyarázni hogy mért, sajnos.


Barátom apja használt egy UV szűrőt a kerti tóban, nem mindig, de néha bekapcsolta. Ő az algásodást akarta megszüntetni vele, de mi semmi változást nem láttunk a vizen. Persze azt a tavat ezerrel süti a nap, és az alga ellen többet ért ha teledobáltuk nádakkal, meg vizinövényekkel, amik árnyékoltak. Pedig valamilyen szinten fa alatt van, de a közepét nagyon süti a nap.

2012. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én épp azért akarok mert nekünk is van egy kerti tavunk és elég nagy közepén kb 1,5m mély és volt ilyen uv szűrőnk ment folyton és a víz még napsütéses nyári napokon is kristály tiszta volt

persze az én akváriumomban napi fél órát menne

szted melyik a jobb?


[link]


vagy



[link]



tudom h kb ugyanazok csak h a sera az 32,5ezer ftról van leárazva talán minőségibb?


am 1 jbl cristalprofi e700-hoz lenne

2012. febr. 19. 00:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ugyanazt tudják úgyhogy mindegy melyiket veszed meg. De ha választani kell, a JBL márkát megbízhatóbbnak tartom mint a Serát.


De ezt olcsón meg lehet építeni, ha valaki szeret barkácsolni, és talán azokban is pont ilyen égő van:


Ez az izzó kell hozzá:

[link]


Ez az előtét:

[link]


Egy foglalat:

[link]


kb 2 méter 1 eres kábel amivel összekötöd

és egy tápkábel kis kapcsolóval, amit a konnektorba dugsz



Az egész cuccot berakod egy dobozkába azért, hogy ne világítson a szemedbe, és egy átlátszó műanyag csövet az izzó alatt átvezetsz.


Kell egy kis pumpát tenni az akváriumba, amivel a csövön átnyomod a vizet:

[link]

Minél lassabban folyik át a víz, annál hatásosabb.


Nagyjából ennyi.

2012. febr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenképp kell pumpa sem, mert ha a külső szűrőd csövét megvilágítod vele egy részen, az is jó.

Csak akkor nem jó ha annak zöld csöve van, akkor egy szakaszon átlátszó csövet kell közé iktatni.

2012. febr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

huh köszi a tippet :)

am ha meglesz a technika úgy gondoltam 3 napig menjen folyamatosan aztán már csak napi fél óra ez így jó idő összeállítás?

amit linkeltél izzó az megy az összes ilyen uv fényes szűrőbe mert tudok 1et használtan olcsón és akkor lehet arra rámozdulok és csak 1 izzót kell még belevenni :)

am azt nemtudod ha kivan kapcsolva ez az uv cucc és ugye össze van kötve a külső szűrővel(most a boltira gondolok) akkor ugyanúgy át tud folyni rajta a víz?

2012. febr. 19. 01:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy pont ez az izzó van benne, csak sejtem, mert más ilyen UVC-s 5 wattos izzót nem találtam neten. Persze attól még létezhet másmilyen is. Szeritnem akitől vennéd használtan, attól kérdezz rá az izzó típusára. Az a biztos.


-------


De én alga ellen nem használok UV-t. A szűréssel és a fénnyel szoktam kísérletezni. Daylight és Hagen flora glo neonokkal világítok, meg van néhány 6500K-s kompakt izzóm.

Tartok gyors növésű növényeket és vannak algaevő állataim: törpeszívóharcsák, zebracsigák, spilky csigák, garnélák. Nem tápozok sokat. Fény kell sok, de ha a heti vízcserét többé kevésbé betartom, akkor nem szaporodnak el a zöld pontalgák.

2012. febr. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne hasonlíts össze egy tavat egy akváriummal. Fél óra üzemeltetés pont arra elég, hogy semmit ne érjen. Szerintem ezt mindenképpen olvasd el, mielőtt hülyeséget csinálsz:

[link]

2012. febr. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként úgy tudom, ilyen germicid csöveket használnak az uv-s szűrőkben:

[link]


[link]


És nem külön csőben folyik a víz, mert akár milyen átlátszó, az uvc-t akkor is hatékonyan nyeli el. Ha nem magát a fénycsövet (a világító részét) veszi körbe egy 2-3 cm-rel vastagabb cső, abban folyik a víz, és a foglalatot kell külön leszigetelni.

2012. febr. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!