Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Volt 6 dánióm. (3 zebra, 3 leopárd) Tegnap meghalt 2 abból csak egyet találtam meg a szűrőmben a másikat hiába kerestem mindenhol nem találtam. (Lehet, hogy megették?) Az akvárium le van fedve nem ugorhatott ki szerintem. Látszólag semmi bajuk nem volt eddig csak az egyik láttam, hogy egyszer az aljzatra feküdt utána vissza felúszott, majd újra visszafeküdt. (előző nap) Aztán délután már nem láttam csak úszni örültem, hogy biztos jobban van. Két halamnak azok közül amik még élnek meg van egy kicsit görbülve a hátuk. Az az egy amin láttam, hogy rosszul volt azt megtaláltam a szűrőmben (aqvael fan mini). Az akváriumom 60 literes, hetente szoktam cserélni benne 10 - 15 liter vizet. Általában fagyasztott tubival szoktam etetni, kiegészítésképpen szoktam még adni salátalevelet vagy pitypanglevelet forrázva, száraz tubit nagy ritkán főtt sonka sovány részét is kapargatva. Nem szoktam túletetni mindig csak annyit adok ami néhány perc alatt elfogy.
2012. febr. 19. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem gyenge a szűrőd, és kicsit megposhadt a víz.

Ahhoz a 60 literhez inkább egy fan-2 kéne.

Amíg nincs nagyobb szűrőd, cserélj 3 naponta egy vödör vizet. Mert így csak annyi hal marad élve, amennyit elbír a kicsi szűrőd.

2012. febr. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. febr. 20. 21:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!