Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a bettámnak?...

Ajsa98 kérdése:

Mi lehet a baja a bettámnak? Úszórothadás?

Figyelt kérdés
Nekem van egy betta hímem, kb.2 hónapja kaptam és 5 literes akváriumban tartom, színes kavicsokkal, műnövényekkel van ellátva és betta táppal etetem minden nap 2X. Végig nagyon jól érezte magát, most is úszkál a vizében, nagyon jóétvágyú, de az úszója elkezdett beszakadozni ( úgy,mintha bevagdalták volna, nem királybetta! ) és nem értem mi baja lehet. Az internetem utánaolvastam és azt találtam, hogy ez "úszórothadás" . Nem tudom, hogy így van-e, de vettem neki neptun parakill cseppeket a kezelésére. Mi lehet a baja, mit rontottam el, mivel kell kezelnem, milyen betegség ez, milyen súlyos stb?
2012. febr. 20. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

30 liter alatti akváriumban törvény tiltja a gerinces állat tartását!


Szűrő, élőnövény kötelező!


Főleg fagyasztott halkajával etesd!


Fűtőd sincs, gondolom. A bettának min. 25 fok kell.


Az a helyzet, hogy csoda, hogy még él!


Itt vannak az igényei, olvasd el,és ne csodálkozz, hogy beteg, ha a saját ürülékében úszkál!


[link]

2012. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt is olvasd el, mielőtt (újra) elkezdesz halat tartani!


[link]

2012. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jah amúgy a díszhal.info azt írja hogy minimum 50(!) liter most komolyan hogy gondoltad ezt???!
2012. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat,én nem tudtam,azt hittem,hogy egy hím bettának bőven elég egy 5 literes akvárium.Az állatkereskedésbe mindent részletesen megkérdeztünk a szükséges feltételekről és az ő tanácsai szerint jártunk el. Köszönöm a válaszokat,nem tudtam,hogy így nem lehet tartani,akkor mindent megteszek,hogy jobban legyen meg minden. (mert nagyon kezdő haltartó vagyok,) Mégegyszer köszi mindenkinek!
2012. febr. 20. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:
na te legalábbbvalahogy normális vagy.. de azért utána nézhettél volna a neten..de legalább mindent megeszel hogy jobb legyen neki:)
2012. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kereskedésekben gyakran verik át az embert a pénzszerzés és a saját butaságuk miatt.

Ezt a halat már nem hiszem, hogy meg lehet menteni.

Ha lenne egy megfelelő akváriumod szűréssel, fűtéssel, megfelelő térfogattal, talán lehetne segíteni rajta parakillel + vitaminozással. De ekkora helyen nincs értelme a kezelésnek, hiszen a betegség kiváltó okát nem tudod megszüntetni.

2012. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ti egy hülye "barmok" vagytok az állatkereskedésbe 2 dl-es pohárba tartják a bettát akkor miről is van szó az 5 liter neki csodaélet !
2012. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az állatkereskedésben a betta körübelül két hétig marad, amíg valaki haza nem viszi egy normális akváriumba. Ha megnézed, azok a halak, akiket a kereskedésben nagyobb akváriumban laknak, szintén egészségtelenül zsúfoltan vannak, körübelül annyi hely jut egy halra, mint a bettáknak a "poharakban". Nem azért van így, mert a halnak ez ideális, hanem mert ez csupán átmeneti megoldás.


Továbbá a törvény az törvény. Lehet, hogy öt liter több, jobb, mint a poharak, de nem elég jó. Ha egy embert bezársz öt négyzetméterre egy egész életre, az is jobb, mint ha egy négyzetméterre zárod be, de valahogy mégsem lesz arany élet.

2015. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!