Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet otthon előállítani/készí...

Lehet otthon előállítani/készíteni akváriumi vízforgatót vagy víz szűrőt? Víz melegítőt már készítettem házilag. De ha vízmelegítőre van ötletetek azt is szívesen meghallgatom

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szokott ilyenekkel foglalkozni senki, mert viszonylag olcsó egy vízpumpa. Külső szűrőt szoktunk készíteni, de magát a pumpát nem. Nem egy bonyolult szerkezet, de azért nem túl könnyű összehozni. Akvaristán adj fel hirdetést, szerezz valami működésképtelen régi darabot, szedd szét, nézd meg, hogy működik. Esetleg lehelj életet bele.
2012. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy vízpumpád, azzal már lehet egy nagyobb külső szűrőtartályt csinálni, akár egy vödörből, egy műanyagdobozból, egy kisebb akváriumból, vagy egy vázából:


[link]


[link]

[link]


[link]

[link]


[link]


[link]


Vannak lehetőségek. És meg lehet csinálni szépre is, vagy egy szekrénybe beépíteni a szűrést.

2012. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vízmelegítőre nincs, de a hőfokszabályzásra igen. :)
2012. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Link lemaradt.


[link]


Szóval kell egy ilyen, meg kell egy PT100 as ellenállás hőmérő. Azaz egy ilyen :

[link]


Ösze kel kötni értelemszerűen, és kész is. nekem a rákosban ez a hőmérő és hőfokszabályzó vezérel egy 20W os fűtőt.

Viszont ha most eszedbe jutna megjegyezni hogy ez esetben többe kerül a leves mint a hús akkor lehet talán igazad lenne. De csak talán.

2012. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ:) Ha még valakinek van ötlete vagy valami házi praktikája akváriumhoz kapcsolódóan nyugodtan le írhatja :)
2012. febr. 22. 16:33
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem nagyon értem [link]

lehet,hogy jól értelmeztem de le írná valaki,h. biztos legyek benne?

2012. febr. 22. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Rajzot úgy értelmezem, hogy a belső szűrő egy dupla falú tartály külső felébe nyomja a vizet, aminek a belső tartályából csak simán visszafolyik gondolom én a szűrt víz.

DE ha nem így van tévedtem.

2012. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az nem dupla falú, csak egy sima négyzet alapú vázát képzelj el, vagy egy mini akváriumot, ami mellé van téve a nagy akváriumod mellé.


Ez mind ugyanaz:

[link]

[link]

[link]


A pumpa bele van téve az akváriumba és a fújókájára rá van húzva egy gumicső, a cső vége pedig bele van téve a kis tartályba.


Tehát a pumpa átnyomja a vizet a tartályba, és a tartályba elkezd emelkedni a víz, az akváriumból meg fogy ki.


A tartály tellik, tellik meg vízzel, végül eléri a tetejét és folyna ki a földre, de mivel rajta vannak felül azok a terelő lapok, így nem a földre folyik, hanem vissza az akváriumba, mint egy kis vízesés.


A kis tartályt pedig majd tele lehet pakolni szűrőanyaggal, és akkor a víz a szűrőanyagokon át fog menni és így tisztul.

2012. febr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hable köszönöm szépen és a másik kommentelőnek is,egyébként én is így értelmeztem csak biztosra akartam menni,köszönöm!
2012. febr. 24. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!