Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés
50 literes akváriumunk van látszólag ok nélkul,1esével szépen elpotyognak,ma is 1 két héttel ez elott is.9db volt,már csak 2 van.
2012. febr. 23. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen egyesével elpotyogás azért szokott bekövetkezni, mert felgyülemlenek a bomlástermékek a vízben.

Ennek az okai:

Túl sok hal

Nem elegendő szűrés

A szűrő kikapcsolgatása

Nincs meg heti rendszerességgel a 20-50% vízcsere

Nem takarítod a mulmot

Túletetés

Fertőtlenítők vízbe lötykölése

Nincs növényzet


De, ha esetleg leírnád, hogy egyáltalán milyen halakat tartasz, milyen a szűrőd, hány fokos a víz, mivel etetsz, csinálod-e a vízcserék, akkor többet tudnánk segíteni

2012. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig járattad üresen az akváriumot?

Ha nem volt 2-3 hétig járatva, akkor mérgezés, ekkor szoktak a halak egyesével elpusztulni.

2012. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2011.6.3. engedtuk fel vízzel,a novények kb.1 hét múlva érkeztek,a halak 2011.6.26.án 7 zebradánió és két algaevo márna,két hónap után kezdtek elpusztulni a zebrák,1 maradt amikor úgy nézett ki megmarad,vettunk 4 kolibrihalat és 1 pakisztáni díszcsíkot 2012.1.3.án,azóta 2 kolibrihal kimult.Haliea bT-200-as a szuro, csak vízcserekor van kikapcsolva,23 fokra van állítva a futés,heti 2 vodor vízcsere,ugy,hogy 1 nappal elotte kiengedem a csapból,a vizet gumicsovel szívom le,aminek kis tolcsér van a végén,2 hetente sera aqua plant tápot és liquid karbot használtam,de már abbahagytam,mert a novénzek elburjánztak,a világítás napi 10 óra 15W fénycso elotéttel.a halkaja lemezes panzi és tetrapet.
2012. febr. 23. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálad a fő gond a szörnyű szűrés. Ez a haliea cucc 200 litert forgat meg óránként, nálad olyan 300-400 között lenne a normális, ráadásul a szivacsa sem elég semmire. Legalább egy Eheim pick up 2008 kellene, bár még talán az is kevés, csak a 2010 nem fér be.


A másik, hogy olyan halakat tartasz, amiknek 200-300 liter víz kellene:

[link]

[link]

De a többi haladnak is sokkal nagyobb hely kell.


Ezzel a listámból 2 elem ki is van pipálva.


A harmadik még, hogy a panzi termékek rosszak, ráadásul lemezes és szárított tápon nem tarthatóak egészségesen a halak. Fagyasztottat kellene nekik venni, az algázóknak pedig faágra van szükségük és zöldségekre.


Sokkal nagyobb figyelemmel kellene újrakezdened az akvarisztikát, olvasni kellene, mert ez így nem fog működni.

2012. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszi az értelmes választ!
2012. febr. 24. 00:05
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem nem ez az 1. akváriumom kb.10 év után kezdtem újra,akkor,igaz 98 literes akváriumban,de szépen megvoltak a tányérlazacok,a malabári dániókkal,pedig csak légpumpás talajfilterem volt meg hagyományos égom.
2012. febr. 24. 00:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, én nem akarlak kritizálni, csak rávilágítottam 1-2 problémára. Hogy elfogadod-e a tanácsokat, amikért idejöttél, az csak rajtad múlik. Sajnos ezek komoly hibák, nagy ismereti hiányosságra utalnak.

Én is foglalkozom az akvarisztikával 20 éve, de normálisan csak néhány éve olvastam utána, azóta nevezhető akvarisztikának, amit csinálok. Hiába az első 15 év, kezdőként csodálkoztam rá fontos összefüggésekre.

2012. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Nekem is a szűrés szúr szemet (főleg, hogy tápoztál). Ez a Hailea bizony nem sok jót ígér. Forgatja a vizet, de ennyi. Minimálisan a kajával (és persze a rendszeres vízcsere), amíg nem szerzel be egy elfogadható szűrőt. Én a helyedben a víz hőmérsékletét is emelném legalább 24 fokra. Nyáron a nagy melegben igencsak fel szokott szökni, nem lesz akkora a hőmérsékletváltozás/hőingadozás.
2012. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!