Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal mellé milyen...

Sziámi harcoshal mellé milyen halakat tudok tenni (30literes akvárium)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ekkora helyre sajnos semmit. Esetleg 3 törpe szívóharcsát. De inkább néhány csigát javaslok.
2012. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

2 spilky csigát

[link]

2012. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Volo, azért a kényelmeset megnézném... Neonokat minimum 60-70 literben, ékfoltosokat 100 liter felett szoktunk tartani. Betta mellett már csak azért sem tartunk ekkora helyen semmit (a helyhiányon felül), mert agresszív lehet, ha nincs meg a kijelölt, nyugodt kis területe, élettere.
2012. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

na volo matheus után te vagy a következő aki hamarosan leveszi a nevét.

Halat nem nagyon lehet mellé tenni, esetleg valami csigát.

2012. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
De volo... Itt 30 literről van szó... Oké, hogy 80-ban már elvannak, de nem értem a logikádat.
2012. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Volo ***** válasza:
54%
Murr, valóban félreérthetően írtam, bocs. Értettem, hogy 30 literes, és arra írtam a neonokat (nekem 45 literesben voltak korábban, és azért 4 cm-nél nem nőnek nagyobbra, meg azért gondoltam, hogy ellennének, mert nem egy olyan futkosós hal típus). A saját példámat meg arra írtam, hogy nem feltétlenül kell a bettát egyedül tartani. Színük és viselkedésük alapján, merem mondani, hogy jól érzik magukat.
2012. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
persz
2012. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

persze hogy nem úszkál gyorsan ha nincs rá helye.

a neonhal pont az a hal minek nem a mérete miatt kell a 70 liter hanem azért mert nagy hely kell neki hogy tudjon GYORSAN úszni.

hát volo te tényleg olyan vagy mint az a mateus vagy ki volt.

2012. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Nekem volt a régen egy 90x35x30-körüli akváriumom.

Volt benne neonhal, amanda lazac, endler guppi.

Az endlerek mindig a közepén egy 30centis részen keringőztek. Azok nem használták ki, az amanda meg a neonok együtt viszont az akvárium 90 cm teljes hosszában mentek mindig ide-oda, ide-oda. Én ebből gondolom, hogy a neonnak még egy méter széles akvárium se túlzás, és ezek még akkor csak 2 centisek voltak. Nem ott nőttek fel, mert elég hamar eladtam őket és az akváriumot is.

2012. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Volo ***** válasza:
45%

Nem tudom ki az a matheus, látom, hogy nem egy pozitív személyiség, én viszont vállalom, hogy ki vagyok. Engedtessék meg pár sor bemutatkozásképpen. Amit itt beírok, az mind saját tapasztalatom. 94-ben fatert nyüstöltük, hogy legyen megint akváriumunk (kisgyerekkoromban volt, egy baleset vetett véget), akkor az öreg azt mondta "na én megveszem a medencét, meg a kellékeket te meg vedd meg bele fiam a halakat), akkor vettem 1-1 pár neonhalat, feketeneont, guppit, üveglazacot, üvegsügért, black mollyt, és egy darab torecatumot, ők egy 20 literes kis akváriumba kerültek. Tisztában vagyok vele, hogy a tori túlzás volt... 95-ben szerzett a fater egy 160 literes aksit a kollégájától, ami egészen 2009-ig működött (2006-ban költöztem el szüleimtől, az akváriumnak úgy lett vége, hogy fater elajándékozta halakkal együtt...) Én persze nem bírtam a véremmel, egy 44-45 literes akváriumot kaptam egy kollegámtól, amiben neonhalakat, izzófényű pontylazacot, üveglazacot tartottam (6-6 darabot), meg 3 corydorast. (Ez az akvárium 8 hónapig a Dunaújvárosi Főiskola egyik tanszékén volt - nem tudtam máshova rakni... - és mondhatom, hogy mindenki a csodájára járt). Jelenleg van egy 100 literes akváriumom, amiben pontylazacfélék vannak (neon, feketeneon, izzófényű,üveglazac, citromlazac), meg elevenszülők, egy 80 literes, amiben pontyfélék (dánió, razbóra, titteya, és egy betta), a 45 literesbe fecskendező pontylazacokat fogok tenni, és még van 3 akva-terrárium, amiben márványrákok, gőték, és karmosbékák vannak. Képek itt:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


elég sok szakirodalmat elolvastam (kezdve a Horn-Zsilinszky féle akvarisztika könyvvel), ismerem a diszhal.info weblapot, nagyon jó leírások vannak, a halnépességi adataikkal nem értek egyet (szerintem azok szűretlen akváriumokra vonatkoznak).

2012. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!