Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdődő ecsetalga, rengeteg...

Kezdődő ecsetalga, rengeteg pontalga, külső szűrő probléma /? /

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrég tettem fel egy kérdést arról, hogy szerintetek milyen is az akváriumom http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Akkor azt írtátok, hogy adagoljak növénytápot /Easy Life ProFito/, hátha eltűnik a pontalga. Adagoltam is, kb kétnaponta 3 ml-t.

Pontalga nem tűnt el, inkább csak még több lett. Az akvárium csak egy helyen kap természetes fényt közvetlenül, úgyhogy rásüt, már azt az oldalát is letakartam, de nem múlt el onnan sem a pontalga.


Most viszont az egyik anubiason, az egyik rothadófélben levő levelén megjelent egy ilyen kis csomóból kinövő szőrszerűség - gondolom ecsetalga. A levelet kivettem, de félek, hogy több is jelenik meg.


Ezek utalhatnak gyenge szűrésre? Mert végül nem tettem be a belsőt /EHEIM 2012/, mert félek, hogyha megváltozik az áramlás, egy-két vörösneon megint feldobja a talpát.

De akkor gondolom be kellene tennem, ugye?


A külső szűrőmmel meg az a gond, hogy szerintem nincs tele levegővel, legalábbis látom kívülről, hogy buborékok vannak a szélén, mintha oda lecsapódott volna a pára. És néha ilyen szörcsögő hangokat is kiad. Próbáltam pumpálni azzal a gombjával, és valamennyivel feljebb is ment a vízszint a szűrőben, meg láttam is, h jönnek ki a bubik az esőztető végén, de nagyon macerás... Szét kéne szerelnem? Szerintem már tisztítani sem ártana, már vagy 2-3 hónapja megy. Ha kitisztítanám akkor az alábbiak közül mit kéne újat venni bele?

- perlonvatta /ezt kellene, azt tudom/

- kerámiahenger + siporax

- bactoball - ilyen fekete lyukacsos gömböcskék

- szivacs



Köszi :)



2012. febr. 25. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia ismét!


Az lehet a probléma, hogy nincs meg az egyensúly. Először is szűrés, szűrés, szűrés. Nyugodtan tedd be még az eheimet.

Második, hogy kicsit össze-vissza vannak a dolgok. Van táptalaj, jó féncsövek, mikroelemet adagolsz, de lassan növő növényeid vannak, illetve nem adagolsz szenet.

Minden, amit a növények nem használnak fel, az algáknak jut. Ezért mindennek egyensúlyban kell lennie. A profito mellé kellene még egy easy carbo, de ha már ezeket adagolod, akkor olyan növények is, amik fel is tudják használni. Nagyon tudom ajánlani a najast (tüskéshínár), nagyon gyorsan nő, rengeteg tápanyagot elhasznál. Vagy még a bacopa is elég jó, meg ahogy mondtam, úszó növények sem ártanak (a najas akár úszhat is).

2012. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a szűrőről még annyit, hogy tedd be úgy az eheimet, hogy minimumra szabályzod. Aztán lassan állítsd majd erősebbre, ha szükséges.


A külső szűrőt ne nagyon mosd át, csak ha rengeteg a trutyi.

Csak a perlont cseréld le, mást nem kell.

2012. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
100%

Két dolgot fűznék hozzá:


Ha belső nélkül megy, akkor ne tegyél a szűrőbe perlonvattát. Hamar eltömődik és lefojtja a szűrőt. Magában egy ezer lityóstól így erősebb kéne.


A másik, hogy ha levegős a szűrő, és a légtelenítő gomb nem oldja meg, akkor billentsd meg legalább 30°-ban valamerre, ledarálja a buborékokat. Nekem be szokott válni.

2012. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Tehát.

- hétfőn veszek valami úszós növényt, ha találok akkor najast.

- veszek easy carbo-t is

- amikor ma lekapcsolódik a lámpa beteszem kicsire állítva az eheimet

- holnap kiveszem a perlont a külsőből.


Az eldöntős tipp bejött, köszönöm :)

2012. febr. 25. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Najast nem fogsz találni, azt akvaristán szerezhetsz csak.
2012. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha aktiv szénnel megtöltenéd a külső szűrőt két hétre, az kiszívna minden tápanyagot, hogy az algáknak se maradna semmi. Sűrű vízcserével is lehetne kordában tartani az algák szaporodását.
2012. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a külső szűrő mellett csak egyszer jött elő alga. Kitisztítottam a szűrőt, akvárium vízben kimostam a szűrőanyagokat, és nyomtam bele nitrivec-et (hasznos bacik). Ezek jól elveszik az algától a tápanyagokat. Nekem bevált.
2012. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!