Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim biopower 240 érdemes...

Trendkivuli kérdése:

Eheim biopower 240 érdemes megvenni egy 170litereshez?

Figyelt kérdés
Elég jókat olvastam róla, valamint az oldalon 160-250literes aksikhoz ajánlják, sajnos ahogy nézegettem külső szűrőre nem telik most. Valaki tud róla valamit?
2012. febr. 25. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elég drága, de jobb kiképzésű, mint a sima aquaball.

Hogy mekkorához ajánlják, az annyira mindegy, hogy elolvasni sem érdemes.

Megvenni... hát végülis elég jó szűrő, de azért csodák nincsenek. Akárhogy is raknak össze egy belső szűrőt, nem helyettesít egy 4-5 literes külsőt. Szóval egy alap szűrőnek, meg vízforgatásnak biztos jó, a szűrőfelület viszont még úgy sem biztos hogy elég, hogy ennél nagyobbat nem igen találsz. Szerintem kevés lesz a biológiai szűrésed. Én inkább vennék 2 olcsóbbat.

2012. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Amit a dobozra írnak, azt figyelembe se vedd. Belső szűrő esetén a kisebb érték felével kell számolni, ami azt jelenti, hogy ez egy 80 literes akváriumhoz elegendő. 100 liter felett belső szűrővel nem tudsz normálisan megszűrni egy akváriumot. Ezen kívül elég drága. Néhány ezerrel többért már lehet kapni olyan külső szűrőt, amivel elmegy, csak jó helyen kell keresgélni.
2012. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

eheim biopower 240: [link] 13000 ft

Serafil 900: [link] 13365ft

minőségi szűrőanyaggal jó lehet, de egy belső szűrő nem tudja egy ekkora akvárium biológiai szűrését biztosítani még ha eheim sem. hiába van ráírva hogy 160 litertől ha ők a vízforgatást nézik, de nincs elég szűrőfelület.

2012. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 YourDestiny ***** válasza:
Na erről beszéltem. 900 liter per órás és még külső szűrő is!
2012. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Létezik 1100 liter/ órás belső szűrő, ami olyan, mint egy powerhead, de lehet rá sorba kötni több kis szűrőtartályt.

Egyenként lehet venni hozzá tartályokat. Majd megkérdem mi a neve, mert az aránylag olcsó volt és jónak tűnt, habár én nem próbáltam ki, csak láttam boltban.

2012. febr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, ez a serafil 900-as jónak tűnik árban is:-) 15-20 között gondoltam a vételt, akkor ez a szűrő már elboldogulna a 170l-essel? valószínűleg ezt választom ha igen, mert inkább énis külső szűrőt szeretnék
2012. febr. 26. 10:30
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
100%

Szia! Önmagában kevés lesz, viszont sokkal jobban jársz vele, mint az Eheim-el. Egy belső szűrő parányi tartályát nem lehet egy ekkora vödörhöz hasonlítani. Ehhez még szükséged lesz egy olcsóbb belső szűrőre, ami segít a vízkörforgásban. A 900 l/h-ás szűrővel nem biztos, hogy elég lesz a vízáram. Éppen ezért a szűrővattát nem ajánlatos használni, amíg egyedül dolgozik a szűrő (inkább durvább szerkezetű szivacsot), valamint ehhez még szükséged lesz biológiai töltetre. Ilyenből viszont megéri minőségire befektetni, különben hiába veszed meg a külső szűrőt. Javaslat: 1-2 liter Siporax (az akváriumplusnál a legolcsóbb, kimérve 2 000 Ft/l), a maradék helyet pedig kitöltheted valami olcsóbbal is, pl. lávakő, vagy ideiglenesen bioball (bár ez utóbbi nem igazán alkalmas biológiai szűrésre). Sokan használják a gégecsövet is (fel kell vágni 1 cm-es darabkákra). A szűrőanyagokról ebben az e-book-ban bővebben olvashatsz:


[link]

2012. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

én ismerek olyat aki 240 litert is jól megszűr ezzel a szűrővel már 7 éve probléma nélkül, ezért linkeltem, csak kell bele még 2-3 liter siporax és valami gagyi kerámiagyűrű az aljára ami felfogja a nagy koszokat hogy ne a sipo tömítődjön el vele. de ha úgy érzed hogy neked nem elég akkor vehetsz még egy belsőt is de nem feltétlen kell, csak a beszívó csövet ne az egyik sarokba tedd, hanem a hátsó üveg közepébe az aljzathoz közel és ne esőztetőt használj és az egyik oldalsó üvegről nyomja be a szűrő a vizet az akvárium közepe felé, de ez csak akkor ha nem akarsz belső szűrőt.

20000-nél kicsit több lesz szűrőanyaggal, postaköltséggel de jobban megéri mint a belső és annak is van postaköltsége.

2012. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
44%

Szerintem pedig az esőzetővel jobban meg tudod forgatni a vizet, mert nem egy bizonyos ponton áramlik a víz az akvárium vizébe. A szívócsövet sem középre tenném, hanem az akvárium másik végébe az esőztetőhöz képest. Az olcsó kerámia jó lesz ülepítőnek.


Erre a 240 literes akváriumra befizetnék. A Serafil 900 beüzemelve (csövek, töltet) legjobb esetben is 450 liter per órát tud. Kíváncsi lennék, hogy lehet ezzel 200 liter vizet megforgatni belső szűrő nélkül, úgy, hogy se alga, se vízelszíneződés.

2012. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nem azt kérdeztem hogy elhiszed-e és azért írtam ezt az elrendezést mert abban a 240 literes akváriumban is így van.

7 éve hibátlanul megy betegség nélkül és a szűrőnek sem volt hibája. Hal is van benne bőven vagy 20 neon 10 guppi cápamárna plekó anci gurámi és még vagy 3 csapathal amit nem ismerek de 10-10-10 legalább van és páncélos harcsák.

2012. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!