Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 165 literbe atman at-3338...

165 literbe atman at-3338 mellé kell még belső szűrő?

Figyelt kérdés
nincs egyáltalán túltelepítve és növény se sok van és nem is szoktam tápozni se.
2012. febr. 25. 21:25
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Szerintem egy 165 literes akváriumot megfelelő szűrőtöltettel ez már magában is elvisz.
2012. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez idővel derül ki szerintem.

Biztos, hogy biológiai szűrésnek teljesen elég, és elvileg a vízforgatásnak is elégnek kell lenni.

Az egyetlen dolog ami indokolná a belsőt, hogy az atmanoknak elég nagy a tartályuk a motorteljesítményhez képest. Ha jól beállnak (pár hónap) nagymértékben leesik a vízforgatásuk. Ezt figyelni kell, és ha úgy látod, valamivel rá kell segíteni az áramlásra.

(a növényeket nem árt legalább minimálisan tápozni)

2012. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem a perlonvattát ki kell hagyni, és így elvileg a vízáram is elég lesz.
2012. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen akkor majd meglátom.

A növényeim nagyon szépek és nőnek is rengeteget. csak igénytelen növényeim vannak mert világításom sincs túl erős.

2012. febr. 25. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ajánlott egy belső szűrő, hogy a mechanikai szennyeződések ne terheljék le a külső szűrőt, meg amúgy is, jobb a nagyobb teljesítmény. nézz még egy 800 liter/órás belső szűrőt, pl.: Atman At-f102, vagy Atman at-800f, ez a kettő ugyan az, csak más névvel.
2012. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én nem ilyen erősben gondolkodtam. AZ at-3338 egy kicsit szándékosan túl van méretezve ezért én csak egy kisebb belsőre gondoltam mint az aquael fan 1 vagy fan 2
2012. febr. 25. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Jogos, azért ez mégis csak egy 1200 l/h-s szűrő. Idővel kiderül, kell e mellé belső, ha kell elég valami szerényebb kategóriás, a fan2 is jó választás. Az 1-es nagyon kicsi, nem tudna mit kezdeni akkora víztömeggel.

Vagy ha már atman, lehet a belső is atman, olcsóbb mint az aquael!

2012. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem nem fogják lefogni a mechanikai szennyeződések. Én is csak külsővel (valamivel gyengébb) szűrök egy valamivel kisebb akváriumot. Az alsó kosárba kell tenni valamennyi kerámiagyűrűt, ami ülepíteni fog.
2012. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!