Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ikrázó kakadu törpesügér...

Egy ikrázó kakadu törpesügér mellé be lehetne tenni vagy 2-3 ottocinclus affinist?

Figyelt kérdés
Akvárium 50 literes, és fogjuk rá, hogy növényes. búvóhely is sok van benne.
2012. febr. 25. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Nem bántja
2012. febr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50 literes kevés a kakadunak. 80-90 litertől kellene tartani 1 hímre 2-3 nőstényt. De egyébként az oto-val társíthatók, csak nem ekkora akváriumba.
2012. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez van ekkora az aksi és kész
2012. febr. 26. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ekkora az akváriumod, akkor olyan halat kell venni aminek elég az 50 liter. Ha mindenképp ilyen hal kell, akkor nagyobbat veszel, ha meg nem tudsz marad más hal. Mindegy, nem ez a kérdésed, de hosszú távon ez így nem fog működni, csak gondoltam szólok. Eleve már az sem, hogy egy párt tartasz. 1 hímre minimum 2-3 nőstény kell, hogy azt az egy szerencsétlent ne szekálja állandóan. Ugyanez a felállás a bettáknál is pl, vagy más sügéreknél (egyébként nekünk vannak Malawi-tavi sügérek, csak több száz literben, nem 50-ben, és még ott is megy a harc, pedig a nemek aránya bőven megfelelő). Persze sügér meg sügér közt is van különbség, de akkor is. A másik, hogy a túl kis élettér lerövidíti a halak életét, a vizet meg leterheli, ami mérgező a halaknak. Na mindegy, csinálj amit akarsz, de ha a nőstényt kinyírja majd a hímed vagy elpusztulnak idő előtt csak gondolj erre, hogy mi szóltunk. Egyébként neten is utána lehet olvasni a halak igényeinek, az eladóra meg nem szabad hallgatni.
2012. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én most ezt nem kezdeném el feszegetni, nem akarok veszekedni, stb... Barátnőmnek van egy párja. először 80 literben volt egy hím 3 nőstény. A hím összeállt egy nősténnyel a másik kettőt módszeresen kicsinálták. Sok növény és búvóhely volt benne. Nem akarta őket eladni elajándékozni, de nem tudott, melléjük más halat betenni, mert mindenkit kiszekáltak a világból, ezért kb 1 éve beletette őket egy 30 literes aksiba és elég jól érzik magukat néha néha ikrázgatnak és egyáltalán nem bántják egymást, sőt szinte védik. Bepróbálkoztunk még egyszer 2 nősténnyel és mindkettőt majdnem kinyírták. Szóval szerintem ez kurv@r@ nem igaz hogy a hím kicsinálja, "halálra keféli". És már kurv@r@ elegem van az ilyen okoskodó f@szokból akik csak a netet bújják és úgy okoskodnak, mint például te (ez lehet nem pont igaz). Tudod attól még, hogy neked vannak " Több száz literben" AFRIKAI sügéred attól még NEM értesz hozzá! És ha már ilyen okos vagy miért nem írtad ide a neved??

És nem nemhozzáértő embereket kérdeztem meg, sőt tenyésztőtől is érdeklődtem!!! 20 literes aksiban tartja őket és 3 évig ikráztak neki a halai!!

2012. febr. 26. 19:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudod ezek DÉL-AMERIKAI HALAK és nem nőnek meg akkorára mint a Malawiak. Ezt még hozzáfűzném!!! A kettőt nem lehet összehasonlítani!
2012. febr. 26. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!