Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendezzem be az akváriumo...

Hogy rendezzem be az akváriumomat?

Figyelt kérdés
Halakat szeretnék tartani, de nincs nagyon elképzelésem, és fogalmam se, hogy mégis milyen akváriumot, milyen halakat, növényeket kellene venni. Max. olyan 100 e forintra gondoltam.
2012. febr. 26. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Olvasgass itt gyakorin, az akvarista.hu-n az e-bookokat, könyveket a témáról. Nézz szét nigro - nál, a rainakvarisztika.hu - n, keress növényes akváriumokról képeket.

100 ezerből már egy 160-180 lityósat össze lehet dobni, esetleg egy nagyon profi, kisebbet, növényesnek.

A halak meg attól függnek, hogy mennyit szeretnél az akváriummal foglalkozni. Ha rengeteg pénzed és időd van rá akkor sügereket veszel, bár ezt kezdetben nem ajánlanám, ha meg alig van rá időd, akkor elevenszülőket. Persze itt is van aranyközépút, de nézz szét a dszhal.info - n minden halnak le vannak írva az igényei.

Hajrá! :)

2012. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 artanyan válasza:

Azért már szép akváriumot lehet összehozni! Mondanám hogy döntsd el tengeri- vagy édesvízi- akváriumot szeretnél létrehozni, de ha nincs még tapasztalatod akkor inkább édesvízi legyen.

Az akvárium legyen mondjuk 100 literes.

Úgy keress helyet a lakásban hogy lehetőleg a konnektor ne legyen messze úgyis kell legalább egy db elosztó. Ne ablak elé, radiátor elé és sötét sarokba tedd.

A kiegészítőket te választod de legalább egy JÓ levegőztető és szűrő kell(!) és érdemes világítást is tenni rá hogy jobban tudj benne gyönyörködni.

A növényeket illetően max: 4 fajta elég. Itt már gondolj arra is hogy mien halakat fogsz tartani.

Tündérhínárt például megtépik a guppik ( saját tapasztalat) míg a neonhalak szeretik. Gyakori első növény a fodros levelű vizakalász vagy az Echinodorus változatai.

AZ akváriumba legyen még néhány nagyobb kő vagy hasonló dekoráció esetleg gyökér is. Az FONTOS hogy az akváriumot ne zsúfold tele legyen szabad hely az úszkálásra és inkább csoportosíts.

PL.:(balról jobbra) Hosszú levelű növények, közepes méretű és széles levelű növények, nagyobb kavicsok, kövek, dekoráció, gyökér apró levelű növényekkel. Így középen marad tér az úszásra és a " berendezés" nincs összezsúfolva.

Én a látvány szempontjából a neonhal, kínai paradicsomhal, vitorláshal. stb Inkább azt mondom Úgy válassz hogy az eladót kérd meg mutasson olyan halakat amelyek a víz felső-középső,- és alsó- rétegében szeretnek tartozkodni, így mindenhol mozgalmas és látványos élet lessz bent.

2012. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%

Ennyiből már egy nagyon szép 100 literest össze lehet hozni, ha a pénzed a minőségre költöd. Külső szűrőre kevesen szánják rá a pénzt, pedig hatalmas segítség az algamentes akváriumhoz és a halak egészségét is a szűrés minősége befolyásolja leginkább. Ez pl. egy kedvező árú cucc(elég nagy vödörmérettel, de a gyári szűrőanyagok nem a legjobbak hozzá): [link]


Talajnak érdemes valami égetett agyagot venni, a növények is meghálálják és a vízminőségnek is jót tesz. A JBL manado a ár-érték aránya nagyon jó, de van még pár elfogadható árú, pl. a pro-soil vagy a hobby bonalit.


Ha nem akváriumszettet veszel, hanem külön akváriumot és világítást, akkor sokkal nagyobb mozgástered lesz. Egy 50W-os világítás alatt már nagyon sokféle növényt tarthatsz. Egyszerűen tartható fajok pl. a Ceratopteris, a Hygrophila difformis, Cryptocoryne becketti és wendtii, Microsorum, Bolbitis, Anubias az árnyékos sarkokba és a különböző mohák.


Halakból én a sok aprót preferálom, 2-3 kistermetű fajból tarthatsz egy-egy rajt, néhány algaevővel kiegészítve. Ezek jól passzolnak a dús növényzethez. De itt rengeteg lehetőséged van, nézd meg a diszhal.info oldalt.

2012. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:

Szia!


A Tetra 700-asért sokallom a 25 ezret. Már 21-22 ezer körül is láttam valahol. Valóban jó ár/érték arányú szűrők, ám a jó minőségű szűrőtöltet vásárlását sajnos nem lehet elkerülni.


Én is úgy gondolom, érdemes viszonylag egy nagyobb akváriummal kezdened (100-120 liter). Több víz kevesebb gonddal jár. Könnyebb fenntartani a biológiai egyensúlyt, nehezebben halmozódnak fel a nitrogénvegyületek, adott esetben nincs akkora pH vagy hőmérsékletingadozás. Viszont ami a legfontosabb, az a megfelelő szűrés, amit csak külső szűrővel lehet elérni. Ez a stresszmentes akvárium titka. Kezdetnek igénytelenebb halakat javasolnék. Véleményem szerint a vörös neonhal a legszebb kis méretű halak egyike. Lágy vizet kedvelő csapathal, egy kis odafigyeléssel probléma nélkül tarthatók.

2012. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Igazad van, a tetratec 700-at valóban érdemesebb olcsóbban, töltetek nélkül megvenni, mert azoknak legalább egy részét úgyis le kell cserélni ha az ember a maximumot akarja. Csak lusta voltam kikeresni egy ilyen ajánlatot. Mindenesetre ez egy kellemes árú széria. Az eheim classic sorozat némileg megbízhatóbb, egyszerűbb, bumfordi retro hangulatú szerkentyűk, jók hozzjuk a gyári töltetek is, de sokkal kisebb a szűrőtartályuk. A többi márkáról nincs személyes tapasztalatom.
2012. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:

[link]


Ettől olcsóbban nem találtam, ami elég érdekes. Nekem pont ilyen szűrőm van, kb. 17-18 ezer körül jött ki + a szállítás. 6,6 literes tartálya van, elég kellemes. 120-130 literig elég, fölötte már nem biztos, hogy elegendő a flow.

2012. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!