Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Felfordul a hal, de nem...

Felfordul a hal, de nem pusztul el. Mi baja?

Figyelt kérdés

Már egy jó pár napja folyik ez. Az egyik aranyhalam nem tud normálisan úszni, anélkül, hogy ne dőlne el oldalra, vagy fordulna hanyatt. Egész nap csak oldalt "fekve" pihen és nem csinál semmit, csak ha megkocogtatom az akvárium falát. Ilyenkor feljön a felszínre, hátha kajaosztás van. Van vmi ötletetek mi baja lehet? :/

Normális válaszokat pls!


2012. febr. 26. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak halaim, de ilyenről még nem hallottam. Lehet, hogy az úszóhólyagjával van valami gond ,ezért nem tud rendesen úszni.:$
2012. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Nekem voltak guppiaim, amik ugyanezt csinálták. Több, mint valószínű, hogy tényleg úszóhólyag-probléma. Nem akarlak elkeseríteni, de az én esetemben két héten belül az említett hal elpusztult.
2012. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy akvarista de horgászok! Úszóhólyagja van "kipukkanva" ami rossz dolog! Mivel ezzel tud egyensúlyozni! Hallottam már olyat hogy a horgászok direkt kiszúrják mert fizetni kell a halért xy helyen...! Max 2 hét és elpusztul de nem a fájdalomba meg hogy ki van pukkanva hanem abba hogy nem tud úszni és ebbe belehal! :(
2012. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Pontosan nem tudom megmondani mi baja. Nekem az egyik neonom és a mollym is ugyanezt csinálta, sajnos a neon 2 hétig bírta, a molly 2 nap alatt pusztult el. Persze nem biztos, hogy a te haladdal is ugyanez fog történni, de sajnos benne van a pakliban. Sajnálom!
2012. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

tartási körülmények kellenek

milyen szűrő, mekkora akvárium, lakótársak, az a pár olog kellene.

ha jó helyen van akkor lehet gyógyszerezni is és meg is gyógyulhat.

nem hiszem hogy ki van neki lyukadva, csak gyulladása van és ne tuja használni rendesen

2012. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 YourDestiny ***** válasza:
Valóban nem sok jót ígér, csak napok kérdése, lehet, hogy már túl késő. A tartási körülményekről valóban ejthetnél néhány szót.
2012. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Fuu köszi a gyors válaszokat! Hát... Az akvárium olyan 50-55 l-es, csak aranyhalak vannak benne (összesen 5). A szűrő (ami alá újabban beúszik oldalt fordulva :s) egy aquarel janusz jankiewicz fan-1 plus-szos. Egyébként most, hogy néztem a halat, tud úszni rendesen (legalábbis most). De van mikor alig akár mozdulni és még ahoz sem vesz erőt, hogy normális testtartásban legyen. Az életkedve ingadozna ilyenkor? Tudom sokan mondják; a halaknak pár másodperces a memóriájuk. Nekem nem úgy tűnik...
2012. febr. 26. 22:52
 8/17 Frontosa ***** válasza:

Az tévhit, hogy a halaknak pár másodperc a memóriájuk, nem tudom ki lehet az az értelmi fogyatékos aki ezt terjeszti.

A probléma az, hogy ennyi aranyhalnak min.200 liter kellene, úgyhogy a legjobb amit tehetsz az az, hogy elajándékozod őket és raksz az akiba oda való kisebb testű csapathalakat, mert így elég rövid életűek lesznek.

[link]

Üdv,

2012. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 YourDestiny ***** válasza:

Ne a tévében, filmekben látottakból vegyél példát. Aranyhalat nem lehet ekkora akváriumban tartani. Túl nagy testű hal egy ilyen parányi akváriumba, hatalmasra megnől. Legalább egy 200 literes akváriumra lenne szükséged, és abban is legfeljebb 4-5 halat tarthatnál. Ne haragudj, de amit csinálsz állatkínzás. 5 ilyen hal nem kevés táplálékot és helyet igényel, rengeteget ürítenek. Én is a következőt javaslom: ajándékozd el őket. Egy 50-55 literes akvárium 3-4 cm-es halak számára elegendő, de azok közül sem tartható benne bármelyik faj.


Nézd csak:

[link]

2012. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!

Sajnálatos mód, a bolthoz képest nálam luxusban élnek :S

Mind elérték a max méretüket, tovább nem nőnek. A legnagyobb faroktőig max 7,5 cm. Egész életükben együtt voltak (+ egy kínai algázó(/moszatevő márna), de az felsértette az egyik oldalát, szóval azt nem tartottam meg), mindig tényésztápot kaptak enni, így én is azzal etetem őket. Ha tudok, teszek fel használható képet mindről, a betegeskedőről is.

Hozzátéve, lehet hogy Kira ([jelentése gyilkos] az algázó) őt is megtalálta és rácuppant az oldalára. Akkor sérthette meg a fekete halamat (Ryuk a neve - csak hogy legyen őket mivel megkülönböztetni. Szín v kinézet alapján nem szeretek megnevezni)

A képeket hamarosan hozom.


UI.: Nem szoktam se TV-t, se filmeket nézni. Tehát biztos, hogy nem onnan jött az ötlet, miszerint aranyhalat tartsak. xD A lényeg hogy szívós halat kerestem, ezt ajánlották.

2012. febr. 27. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!