Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit adagoljak?

Mennyit adagoljak?

Figyelt kérdés
72 literbe easy life profitoból és carboból. most fél lángon szeretném adni a tápot, mert sötét ítve lesz az aki még 3-5 napig az algák miatt. sokak szerint a gyári adagolás kevés és nyugodtan meg lehet duplázni. kérlek adjátok meg az egészséges akvárium adagjait mindkét vegyszerből. köszönöm!
2012. febr. 26. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a világítástól és a növényeid fajtájától és darabszámától is.

Én amúgy mindkettőből a normál adagot adom és nincsenek hiánytünetek.

2012. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ha algakezdeményt látok, akkor cserélek nagyobb vizet és nem öntök tápot, mert szerintem a tápnak örülnek az algák is ugyanúgy, mint a növények.


De persze azt sem várom meg míg elsárgulnak a növények a táphiánytól, így amikor úgy látom, hogy már kell bele táp, akkor öntök bele.


Ki lehet tapasztalni szerintem hogy nagyjából mennyi kell bele. A növények reakciójából. Csak figyelgetni kell őket. Én nem is nézem a mennyiséget, csak szemre öntök egy kicsit, és nem mindennap, inkább hetente tápozok, úgy nekem könnyebb kitalálni a mennyiséget.


Mert így ez a kérdés kb olyan, mintha azt kérdeznéd, főztem levest, mennyi só kell bele? De hát nem tudjuk hogy milyen levest, mekkora fazékba. És ez is olyan mint a főzés, hogy próbálgatni kell. Biztos le lehetne írni egy pontos receptet, ha megvan, hogy hány tő növényt ültettél, mekkora akváriumba, milyen növényeket, milyen talajba, mekkora milyen fénnyel világítod. És vezetni naplóba a növények gondozását már az első naptól kezdve, de az még a fejlődésük közben is változik, pl egy nagyobb növény szerintem több tápot fogyaszt el, mint egy kicsi. Nem beszélve arról, hogy ugye vannak gyorsabban növő fényigényes növények, azoknak pl több táp kell, mint egy kevésbé fényigényes lassú növésűnek.

2012. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!