Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jó ha az akvárium Opti White?

Mit jó ha az akvárium Opti White?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A "sima" üveg zöldes árnyalatú, ha jól megnézed. az opti white fehér. optikailag "tisztább" hatású, olyan ékszer jellegűbb a hatása. Persze ettől még semmivel sem rosszabb a "zöld" üveg, csak más a hatása. Ez kb olyan, mint az átlátszó vs. fekete szilikon. Valakinek ez jön be, valakinek az. Üvegnél az a legfontosabb, hogy torzításmentes legyen, vagyis float üveg. akár sima, akár opti white...
2012. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké,köszi
2012. febr. 27. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fotón lehet észrevenni ha torzít az üveg, abból hogy egyszerűen nem tudod lefotózni élesen. Nekem sima akváriumból van egy ilyen szar torz, a többi meg jó.

De érdekes, hogy ránézésre nem látok különbséget,

csak a fotón derül ki, amikor vissza akarom nézni.


Opti White üveget még nem vettem, az állítólag csúcsminőség, garantáltan torzításmentes, de szerintem annyit nem ér, amilyen drága, mert sima üvegből is tudsz venni egy kis szerencsével jót.

2012. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
100%

Az opti white ideális esetben olyan, mintha ott se lenne, sőt még a víz se látszik, olyan mintha levegőben úsznának a halak. Persze ehhez a hatáshoz olyan szűrés is kell. Én nem költenék rá, de ha valaki milliomos, ez is egy lehetőség.


http://www.youtube.com/watch?v=E1TQ5WSXv-0

2012. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szándékoztam ilyet venni, csak már majdnem mindenhol ezt látom kétszer annyiért vagy még többért is.
2012. febr. 27. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, ahogy látom még az lehet a különbség, hogy a sima üvegnél, ha oldalról fotózod, úgy már mindegyik torzít egy kicsit, főleg a vastag üveg. De ez úgy látom, hogy nem.

Kamerával felvéve nem tudom, de talán ugyanaz, mintha fotóznád.

2012. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már az előnyeit felsoroltuk, azért azt még hozzátenném, hogy jóval könnyebben is törik, pont az adalékanyagok hiánya miatt , amitől a sima üveg zöld.
2012. febr. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!