Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?

Miért halnak meg a halaim?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz egy hete,hogy egy hónap után betelepítettem az új 54l akváriumomat. Azonban már meghalt 3guppim, 2 tapadóharcsám.. Maradt még 4 xifóm és valamilyen ponty féle db van belőlük, de ők mindegyik halamat bántják, lehetséges, hogy ez miatt is pusztulnak el? mondjuk a guppik teljesen kifakultak, szóval valamilyen betegségre is gyanakszok! mit csináljak az alváriummal? részleges víz cserét már csináltam, tegyek valamilyen szert is bele? mit ajánlanátok? és még egy kérdés 23fokosan jó az víz hőmérséklete nekik?
2012. febr. 27. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értek a halakhoz,de szűrő van az akváriumban?

Bizonyos halakat nem szabad összeengedni,ennek utána néztél?

2012. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Mielőtt halat vásárolsz, utána kéne olvasni a kiszemelt halak igényeinek, valamint annak, hogy milyen halakkal társíthatók. A halhullás lehet agresszió, stressz (ebből fakadó megbetegedés) vagy rossz vízminőség következménye. Tudni kéne valamit a tartási körülményekről és azt, hogy mennyi és milyen halakat is tartasz pontosan. A szűrés terén mi a helyzet?
2012. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen van benne szűrő szettben kaptam az akváriumot,hozzá járt!olvastam utána, de az eladó az üzletben így ajánlotta a halakat, én főként guppit szerettem volna, de pont azok pusztultak ki :(
2012. febr. 27. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég lett volna csak guppikat venni, a xifók kevés helyen szemetek tudnak lenni egymással és más halakkal is. Max 10 guppival és pár darab garnélával kellet volna indítani. Vegyél ha nincs cryptókat azok szépen benövik az aljzatot és jávai mohát is. A szűrőt ne kapcsold ki. Vegyszert akkor használj, ha tudod, hogy mire kell. Nagyobb halfajtákat ne rakj ilyen kis helyre (xifó, vitorlás, anci stb.). Vegyél vagy keress a neten könyveket és ne hagyd magadra sózni a felesleges dolgokat.
2012. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dioxyde ***** válasza:

Hát milyen az a ponty? xifóknak nagyobb akvárium kéne,amúgy lehet stressz miatt legyengült az immunrendszerük és elkaptak vmit.Lehet nem kéne bele más csak guppi abból vennél pár darabot és ennyi,amik meg vannak még add el vagy cseréld el guppikra ,de csak akkor ha nem betegek.

Infó a betegségekről:

[link]

A hőmérsékletet meg 25-28 fokra rakd az úgy már jó nekik.

2012. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
A guppinak elég a 23-24 fok.
2012. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. febr. 28. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
a pontyféle,talán szumátrai díszmárna lehet,azok szivesen csipegetik a guppikat.
2012. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!