Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérdések garnélákról?

Kérdések garnélákról?

Figyelt kérdés

Már régebb óta vannak halaim de most megtetszettek a garnélák is,ezért lenne pár kérdésem:

1, Amano és red cherry garnéla tartható neonhalakkal?

2, A mulmot le kell szívni talajporszívózással,ha igen hogy kerülitek el hogy ne szívja fel a garnélát?

3, A red cherry kifejlett korában nem eszik algát?

4, Red cherry garnélák nem fognak szaporodni ha neonhalakat tartok mellettük?

5, Az említett garnélák mellé jó az Eheim 2010-es szűrő?


2012. febr. 28. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Igen, mindkettő tartható.

2. Le kell szívni. Nézni kell, hogy mit szívsz, de elkerülik a garnélák a szívótölcsért.

3. De eszik, viszont nem szemmel látható mennyiséget. Ha algásodik az akvárium valami miatt, azt nem szünteti meg. Ha valamiért algás, viszont az okok már megszűntek, akkor viszont sokat meg tud enni. Az amano jobb algázó.

4. De, ha van elég búvóhely.

5. Jó, csak kérdés, hogy mekkora az akvárium.

2012. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akvárium még nincs meg,még csak olvasgatok az interneten,utánanézek a dolgoknak :)
2012. febr. 28. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes. Ajánlom az akvarista.hu főoldalán az e-bookokat, de beszkennelt könyvet is szívesen küldök.


Az általad tervezett társításhoz egy 70-80 literes akvárium lenne ideális. Én ekkora helyen tartok redeket, amanokat és neon méretű rajhalakat (pseudomugil furcatus és gertrudae). Ez a méret már elég jól kezelhető, berendezhető.

2012. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Csak a kettes ponthoz lenne egy kiegészítésem. Egy szaporodó garnélakolóniában rémálom a talajporszívózás. Az 1-2 mm-es picik nem mennek arrébb és nem is látod hogy mikor szívod fel őket. Órákig lehet utánuk bogarászni a leszívott mulmot. Ezért érdemes viszonylag erős szűrőt venni.
2012. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
HÁt én nem tartanám a neonhallakal mert ezek mindenevők este amikor a halak alszanak olyankor levadássza őket ;) tapasztalat. nekem szumikat ettek meg de azok 1 kicsit nagyobbak voltak mint a neonok :D
2012. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bence, nem értek egyet azzal, amit mondasz. Egyedül az üveggarnéla hajlamos megtámadni a kisebb méretű alvó halakat, a red cherry és az amano viszont teljesen ártalmatlan rájuk nézve.
2012. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Na igen, egy red cherry legfeljebb úgy tud ártani egy szuminak, hogy megfekszi a gyomrát.
2012. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 6 literben volt 6 Red cherry garnélám, kaptam valakitől, nem én vettem. Abból lett olyan 30, aztán 45 literbe tettem, ott lett vagy 50-100, aztán mikor koszos lett a talaj és már sokan voltak, átraktam 90 literbe, ott lett olyan 200db. Itt már voltak mellettük neonhalak is. Fekete bazalt talaj volt, és sok vasfa, és jávai moha. Abban szöszöltek a garnélák. Hát gőzöm nincs, hogy a neonok ettek e belőlük, mert sokan voltak és már nem tűnt fel. Nem porszívóztam egyikben sem, azaz ritkán, mert nehéz. Elég koszos lett a talaj itt is fél év alatt, aztán kihalásztam mindenkit, el adtam a felét, és átraktam őket egy 70 literesbe. Ott is voltak pár hónapig, menet közben mindig ajándékozgattam, meg a boltba is vittem le. Végül átraktam még kisebbe 45 literbe, addigra a neonoktól is megszabadultam. Aztán már kezdem nagyon únni ezeket a garnélákat, mert ezek mindenhol szaporodtak, végül már a vitorlás halat és a botiát is garnélával etettem barátom akváriumában, aztán elajándékoztam az egész bandát.


Közben voltak Yellow garnéláim, ők jobbak, mert nem szaporodnak úgy, mint az őrület. Kordában lehet tartani őket :) Ezért maradok inkább ennél. Nincs nekem kedvem állandóan halászgatni őket.

2012. febr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!