Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hemianthus micranthemoides-ből...

Hemianthus micranthemoides-ből lehet "gyepet" csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy próba akváriumom, ahol növényekkel kísérletezgetek, mit hogyan kell ültetni, tápozni stb.

Volt benn HC cuba és hemianthus micranthemoides. Sajnos a cuba nem igazán akar életben maradni, még végülis nem barnult be, de nőni egy mm-t sem akart. Viszont tele lett algával a levelei között és nem tudom, hogy onnan hogyan tisztíthatnám ki...


Így aztán marad a HM, de nem tudom, hogy ez is képes olyan gyepet képezni, mint a HC vagy ez _csak_ felfele nő? Azt már észrevettem, hogy nyúlik felfelé, de közben a szárakon nő a gyökér is, ami meg "húzza lefelé".


Szóval érdemes várnom a HM-re, hogy gyep legyen, vagy próbálkozzak még a cubával? Igazából a HM jobban tetszene...


2012. febr. 28. 15:26
 1/3 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy az aquatic nature pro soil elég nekik talajként, vagy muszáj táptalaj (+fedőréteg)?
2012. febr. 28. 15:29
 2/3 Platypus ***** válasza:
Nem igazán. A HM egy nagyon jól formázható növényke, de inkább huplik és formázott bokrok kialakítására alkalmas. Oldalra nemigen tejeszkedik.
2012. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen a HM az megmarad akváriumban co2 nélkül, de csak fölfele nő. Azt lehet csinálni vele, hogy amikor már megnőtt 20 centisre, akkor kettévágod és mellé teszed amit levágtál. Így lesz több.


Kipróbálhatnád a Hydrocotyle sp. Japan-t is, mert ez szépen terjed oldalra akváriumban CO2 nélkül is és elég gyorsan nő. [link]


A HC-t szerintem egy sajtos tároló dobozban lehetne növeszteni. Kell egy műanyag tálca, aminek van egy átlátszó fedele. És azt világítod erős fénnyel. Mert ha pára alatt van a növény, de nem víz alatt, akkor növekszik. Virágspriccelővel lehet fújogatni a leveleit. Csak ha leszeded a doboz tetejét 1 napra, akkor elszáradnak a levelei, szerintem kéne neki 80%-os páratartalom. Víz alatt viszont csak úgy marad meg, ha CO2-t is adagolsz neki, különben összemegy, csak egyre kevesebb lesz, végül elfogy.

2012. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!