Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A viz aktiv szénnel való...

A viz aktiv szénnel való szürésekor csak a vizből, vagy az akváriumi táptalajból is eltávolitja a tápanyagokat? /gyógyszeres kezelés után/.

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A nitrátokra gondolsz ?

Még a vízből se nagyon, nemhogy a talajból.

2009. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Ami a vízben kioldódik, azt megköti,De ehhez nagy mennyiségre és átfolyó rendszerre van szükség és természetesen rendszeres cserére.Az a mennyiség, ami egy belső szűrőben elfér, az nem teljes hatásfokú,valamennyi anyagot megköt, de ne várj tőle csodát.Nem fogja elvonni a talajból a tápanyagot, esetleg a folyékony tápszer egy részét.Én nem bíznám csak az aktívszénre, a gyógyszer kivonását sem, a részleges vízcserét nem pótolja a használata.Segít valamit, de nem old meg minden problémát.Ahhoz ,hogy jelentős legyen a szűrés,legalább 1-literes kiszerelés kellene és havonta csere, egy kb 100-150literes akváriumnál, lassú átfolyásos rendszeren keresztül.Ennél nagyobb akváriumnál, már 2-liter is kellene.Azért írtam litert, mert amit én használok az literben van megadva.1-liter kb 0,5 Kg.Így is ki kell iktatni, ha tápsót használsz, vagy vizet cserész, mert hamar telítődik, a klórtól és a tápszertől.Én csak, az akváriumvíznek szánt, csapvizet szűrőm vele, az akvárium vizét heti 20-30%-os vízcserével tehermentesítem.
2010. jan. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!