Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért van a plattim a levegőzte...

Mért van a plattim a levegőztető fölött? (és még pár kérdés)

Figyelt kérdés

Tudom hogy éjszakára nem lehet kikapcsolni a levegőztetőt de én egyszerűen nem birok tőle aludni...:s Szval 22-kor kikapcsolom és reggel 7kor mikor kelek vissza, tudom hogy nem kéne de na... Amúgy még ezen a héten veszek egy aquael fan1-et a mostani helyett. Most olvastam HABLE-nál hogy hogy lehet lehalkítani de nem igazán értem:D Szóval ha lenne olyan kedves elmagyarázni pontosan , hogy hogy kell mert eléggé kezdő vagyok...Na de a kérdés nem hiszem hogy azért van a levegőztető felett, de már pár napja úgy van, mikor de csak akkor ha fel van kapcsolva a villany amúgy úszkál rendesen, látszólag semmi baja sincs + infó szerintem terhes... mert már egy ideje jó nagy hasa van most akarok berendezni egy 35l-es szülő akváriumot pár óra múlva neki...Tippek hogy csináljam? Meg honnan tudom meg hogy tényleg terhes-e mikor kéne kiszednem?

Köszönöm


2012. febr. 29. 16:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
- mikor*
2012. febr. 29. 16:51
 2/18 anonim ***** válasza:

Hány literes a mostani akvárium, és milyen a mostani szűrő?

Vagy egyáltalán szűrő, vagy csak levegőztető van? (légpumpa+ porlasztó).

Ettől is függ, miért van ott a platti.

2012. febr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

77literes

A szűrő pedig 300l/h (aquael) Olyan szűrő ami levegőztet is... légpumpám van de 4plattinál még fölöslegesnek tartom betenni, majd ha jön a többi hal és a nagyobb szűrő, fűtő és világítás,majd esetleg akkor. (Minden van csak szeretnék jobbakat/újjabakat venni) Porlasztó nincs:s

2012. febr. 29. 17:42
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a szűrő miatt szenved a hal, azért fekszik le. A mérgezés, rossz életkörülmények jele ez, nem véletlenül tilos kikapcsolni a szűrőt. Ő a szenvedést nem tudja kifejezni hangokkal, mimikával, tehát laikusként nehéz észrevenni. A tárgyakra való felfekvés, letargia, félénkség viszont egyértelmű jelei ennek.


A szűrőt egyszerűen le lehet halkítani, ha nem porlasztasz be levegőt. Elég, ha a vízfelszínt fodrozza, mozgatja. Neked pedig nem Fan-1 kell majd, haem inkább Fan-2 (persze előtte ellenőrizd, hogy elég magas-e hozzá az akváriumod. 300 liter/óra nagyon kevés ekkora helyre, 450 már jó.

Most azt javaslom, hogy hetente kétszer cserélj le 20% vizet, ha meglesz az új szűrő, akkor még 3-4 hétig szintén legyen heti 2 vízcsere. Utána már elég a heti 1x30%.

2012. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De akkor mért csak az egyik? A többi jól van, meg ha odamegyek az akvárium elé akkor rögtön oda jön az üveghez... Szerintem pedig terhes és nemsokára szülni fog azért ilyen...

Először énis fan2-őt akartam venni, de azt mondta a halas hogy ne vegyek azt mert nagy ebbe az akváriumba, nem véletlen van ráírva hogy hány liter-re ajánlott stb... Úgyhogy már megrendeltem a fan 1et:s Pár nap és meg is jön...szval már mind1

A vizcsere pedig vasárnap cseréltem 20%-ot akkor holnap is cserélek ennyit....

2012. febr. 29. 18:15
 6/18 anonim ***** válasza:

Értem. Ill. nem teljesen. Azt írod, most akarsz venni egy fan 1-est. A fan 1 is 300 l/h körül van, és egy 77 literesbe amúgy is alsó hangon a fan 2 kell!!! (450 l/h)


A Plattinál több dolog is van, amitől így viselkedik. A legvalószínűtlenebbtől a legvalószínűbb felé haladva kb ezek: a terhessége miatt viselkedik furcsán, szeret az áramlásban lenni, oxigén hiány van a kevés fény, és így a fotoszintézis hiánya miatt, és végül épp mérgezéses tüneteket produkál a biológiai szűrés teljes hiánya miatt, az ugyanis csak non-stop üzemelő szűrő mellett létezik (és innentől a képzavar elkerülése érdekében hívjuk szűrőnek a szűrőt, attól, hogy a levegőztetést is megoldja, az még szűrő)


A másik, ami nem világos, hogy ha csak később akarsz világítást, akkor hogy kapcsolod fel neki most a villanyt? Vagy gondolom az is van, gyenge... na mindegy.


A lényeg! Mindenképpen kéne bele egy aquale fan 2! Azt, majd járasd együtt a mostanival minimum 1, de jobb, ha 2 hétig! (természetesen éjjel nappal, ez evidencia!) A szivacsát majd ritkán mosd ki, és akkor is egy kis leszívott akvárium vízben jól nyomkodd ki, és ennyi!

Cserélj le minden héten 25 liter vizet, 1 napig állni hagyott vízzel. (ezt most is kell csinálni)


A szűrőnek a légcsövén, ami kilóg a vízből, van egy kis szelep, amit ha eltekersz, el tudod zárni a levegőt, azt elzárhatod. Vagy úgy is jó, ha leszeded róla a csövet.

A szűrő kifolyó csonkja maradjon a víz alatt pár centivel, ne rakd túl mélyre!

A kis lapos terelőlapkát, ami a kifolyó cső végén van, állítsd úgy, hogy alul legyen, és felfelé terelje a vizet.

A lényeg, hogy minél jobban hullámozzon a vízfelszín, de azért az akváriumban lévő áramlás is megmaradjon. Ezt esőztetővel is meg lehet csinálni, ha adtak hozzá. (a fan 2-höz majd kérjél, szerintem hasznos cucc.)

Az esőztetőt is lehet víz alatt használni, ugyanígy, a kis lyukakat ferdén felfelé állítva, hogy az áramlás mellett erősen hullámoztassa a vízfelszínt.


Így majdnem némára meg lehet csinálni, de ha esetleg még ez is hangos lenne, akkor valamelyikőtöknek költözni kell a szobából, mert FOLYAMATOS szűrés nélkül nem működőképes az akvárium. Az a pár óra pihentetés pont elég ahhoz, hogy minden éjszaka hazavágd a szűrőbaktériumokat.

2012. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom hogy értetted a lefekvést, de ha szószerint akkor nem fekszik hanem csak ott van a tetején...
2012. febr. 29. 18:17
 8/18 A kérdező kommentje:
Most csak egy aquael van benne... ez nem fan hanem valami noname kiadás vagy csak nemtudom mi a neve... mert már elég régi.
2012. febr. 29. 18:20
 9/18 A kérdező kommentje:

Rendes fénycső van bent, csak olvastam hogy évente cserélni kell, ezért gondoltam hogy azt is veszek.

Köszönöm szépen a tanácsot akkor viszont megpróbálok valamit csinálni...

2012. febr. 29. 18:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen a szűrést kéne rendbe rakni. Ha gyenge egyed a platti, és azért csinálja ezt, akkor is, mert ez ígyis-úgyis katasztrófához vezet. A mostanival is csináld meg, ahogy írtam, úgy csendesebb lesz. A fan 1 kevés lesz, valószínűleg együtt kell majd használnod mindkét szűrőt.

Az, hogy milyen ajánlás van ráírva, egyébként se sokat számít, az aquael pedig legendásan túlértékeli a szűrőit, fele se igaz, amit írnak róla.

Jobb lett volna a fan 2 , csak tényleg elég magas konstrukció, nem biztos, hogy befér.

2012. febr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!