Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy miattuk...

Lehetséges, hogy miattuk halnak meg a guppiaim?

Figyelt kérdés
van 5db parázs pontylazacom és minden halamat bántják, kergetik így csoportosan már 4guppit megcsípkedtek és meg is haltak, úgy veszem észre, hogy a xifókkal se nagyon jönnek ki! Mi okozhatja ezt?Minnél előbb adjam el őket?

2012. márc. 1. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? Milyen a szűrés? Vízcserék megvannak?


Nem jellemző erre a halra az agresszió, hacsak nem rosszak az életkörülmények, nincsenek összezsúfolva, nem stresszesek.

2012. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az akvárium 54l, szettben kaptam így a szűrő benne elite jet-flo75, ma van 1 hete, hogy betelepítettem az akváriumot és tegnap volt a vízcsere!a fűtőt, pedig 24fokosra állítottam be, de valamiért mindig felfűti 26fokosre nem tudom miért. ugye még 26fok is jó nekik?
2012. márc. 1. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Aha. Nem lett volna szabad ennyi halat telepíteni, ez a hely kevés számukra. Ráadásul nem is lett volna szabad mindent egyszerre, nagyon leterhelték a vizet. A kereskedésben vásárolt halak gyakran betegek is, ez a stressz és rossz vízminőség pedig csak ront a dolgokon.

A xifónak alapból 100-150 literes akvárium szükséges.

Itt pedig csak 6 parázslazacnak lenne hely, mondjuk 4-5 guppival. Így összességében nem csoda, hogy nincsenek meg békességben, ezek a körülmények teszik ezt.

Most hogy mit csinálj, igazából nem tudom... Csak a parázslazacokat kellene az akváriumban hagyni, a guppikat elkülöníteni egy időre, a xifókat elajándékozni/eladni.

Várni kellene, hogy beálljon az akvárium, gyakori vízcserékkel rásegíteni az egyensúly kialakulására.

Megfigyelni, nem betegek-e a halak (dörgölőzés, fehér pöttyök, letargia, stb.). Aztán ha minden rendben van, meg lehet próbálni összeengedni a lazacokat és guppikat. Elvileg békében együtt kell lenniük, egyik sem agresszív természetű.

2012. márc. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként itt a csipkedés a betegséget jelzi, szerintem nem emiatt pusztultak el a guppik.

Jó lenne, ha itt átnéznéd a betegségeket, hátha felismersz valamit:

[link]

A 26 fok ideális, maradhat annyi.

2012. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1hónapig járt az akvárium előtte, én csak guppikhoz ragaszkodtam a kereskedésben, de az eladó mondta, hogy ők így megférnek egymással és hogy ennyi hal bőven elfér, sőt ő még több halat is ajánlt, de én már ezt is sokkaltam.
2012. márc. 1. 11:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki a kereskedőkre panaszkodik. Ejj már ezeket a kereskedőket meg kéne fegyelmezni :)
2012. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Hangsúly: KERESKEDŐ!
2012. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!