Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vörös vagy a kék spektrumot...

A vörös vagy a kék spektrumot kedvelik jobban az algák?

Figyelt kérdés
Fénycsövet szeretnék választani, de nem természetes fehér színűt. Vagy kicsit kékeset, vagy kicsit vörös árnyalatút. Melyikre indulnak be inkább az algák? Köszi!

2012. márc. 1. 21:14
1 2
 1/12 anonim válasza:

Bocsi,hogy ide írom de ez engem is érdekelne!

Melyik színspektrumtól nőnek jobban az algák,de ami jobban foglalkoztat,hogy melyik szín a jobb a növényeknek kék vagy a piros?

2012. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A növényeknek biztos, hogy a vörös, legalábbis én így tudom. Ebből adódóan logikus lenne, hogy az algáknak is, mivel az is növény. Viszont hallottam már ennek az ellenkezőjét, mivel az alga olyan spektrumot is képes jól hasznosítani, amit a növények nem. Éppen ezért szeretném végre tisztázni, hogy a több vörös, vagy több kék spektrumot tartalmazó fénycsövek vonzzák inkább az algákat.
2012. márc. 1. 21:23
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
A növények a vörös és kék spektrumot egyaránt képesek hasznosítani. A kéket 430-480 nm, a vöröset 650-680 nm között. Az algák tudtommal a kék tartományt kedvelik jobban, ezért is van, hogy az aktinikus kék színt adó fénycsövek használata esetén az algásodás szinte elkerülhetetlen.
2012. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Platypus ***** válasza:

Az alga egy nagyon tág fogalom. Rendszertanilag a rendes növényektől a szinte állatokon át a baktériumokig terjednek az ide sorolt élőlények. A színanyagaik rendkívül sokfélék. Nincs olyan hullámhossza a fénynek, amit valamelyik faj ne preferálna. A rendes akváriumi növényeknek viszont egyféle fény jó, ami kékben és vörösben erős. Ha a növények szenvednek a hiányos fénytől, az az algáknak kedvez. Illetve az infravörös és UV fény már nem hasznosítható a rendes növényeknek, de az algáknak igen.


Szerintem a növényes akváriumi csövek körül nézelődj, ezek lila és rózsaszínes árnyalatúak. Ha nagyon jó szűrésed van, akkor nem lesz gondod az algákkal. Én fél évig használtam egy hagen Floraglo csövet magában, és csak annyi algám volt, ami minden akváriumba kell.

2012. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
YourDestiny: amennyire én tudom, az aktinikus csövek jó sok UV-t tartalmaznak, mert ez nélkülözhetetlen a koralloknak. UV mentes kékes csőről még nem nagyon hallottam, de lehet hogy nem lenne különösebben problémás. A növények valószínűleg jó nyurgák lennének alatta.
2012. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindenevők. És nem a minőségre, hanem a mennyiségre mennek. Ha beraksz egy 2k-s csövet elképzelhető, hogy fél órával kevesebbet kell világítanod.

(saját tapasztalatból mondom, hogy a növényes cső sem jó minden növénynek. Nálam amíg a cryptocoryne-ok imádták, az echinodorus-ok nem szerették)

2012. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Zöld (pont) algára gondolok. Ha jól értem tehát a kékesebb csövek jobban kedveznek az algáknak, míg a magasabb vörös spektrumot tartalmazó csövek kevésbé segítik elő az algásodást attól függetlenül, hogy növényes vagy növénymentes akváriumról van szó. Ha a növények a vörös és kék fényspektrumot egyaránt hasznosítják, mindegy, hogy az általuk nem hasznosított fény marad meg az algáknak, vagy mindent az algák esznek.
2012. márc. 1. 21:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul értelmezem, ezért vegyünk egy példát, méghozzá azt, hogy nincs növény. Ilyen esetben milyen fénycső a legproblémásabb algásodás szempontjából? Mármint ha maga a fénycső kapja az elsődleges szerepet. Növényekkel sűrűn telepített akváriumban változhat a helyzet?
2012. márc. 1. 21:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdés, ami nem függ össze ezzel. A halak színét mi emeli ki jobban? Több kék vagy több vörös spektrum?
2012. márc. 1. 22:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Mármint nem arra gondolok, hogy milyen fény alatt a legtermészetesebb a halak színe, hanem arra, hogy milyen fény alatt szebb a színük (a legtöbb hal színe).
2012. márc. 1. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!