Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő csiga tartható más,...

Mechtild kérdése:

Csigaevő csiga tartható más, nagyobb termetű csigával?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis változatosságot vinni az akváriumomba és nem bóciával megoldani az apró, mindent ellepő csigák problémáját. Ezért gondoltam csigaevő csigára. Ahogy nézegettem megtetszett a Pagoda csiga illetve a Maláj tornyoscsiga is. Ők valamivel nagyobb méretűek mit a kannibál kolléga. Vajon így is nekik megy?

2012. márc. 2. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Még a kifejlett, hatalmas almacsigába is belekóstolna... Nem enné meg persze egészen, de ha eléggé megsebesíti, akkor elpusztul egy nagyobb csiga is.

Pagoda csigát még nem tartottam, ő nem tudom, hogy viselkedik.


A maláj tornyoscsiga vs. csigaevő kapcsolatáról meg megoszlanak a vélemények. Olvastam különböző fórumokon pozitív és negatív tapasztalatokat. Elvileg a maláj vissza tud annyira húzódni a házába, hogy a csigaevő nem éri el. De ez is csak akkor, ha a maláj háza nagyobb, mint a csigaevőé.


Viszont nekem a nagy tányércsigámat (tényleg naaaagy) el kellett különítenem, mert a csigaevő megtámadta és ki tudja mi lett volna, ha nem lépek közbe.

2012. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy a maláj tornyoscsiga nem igazán változtatná meg az akváriumod, mivel egész nap az aljzatban matat, éjszaka is csak kicsit jön elő.
2012. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg még annyi (bocsi, részletekben jutnak eszembe), hogy a csigaevő a saját fajtársát is megenné. Eléggé rémisztő szerzet :D
2012. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor ezt a csigusz kérdést még átgondolom néhányszor.
2012. márc. 2. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla, hogy a csigaevő csiga a saját fajtársait támadta volna meg :) Nyugodtan összeteheted a fajtársaival, társas lények ők is.

Az almacsigákat ha nem is eszi meg teljesen, valóban tud akkora kárt okozni nekik, hogy elpusztuljanak. A maláj tornyost nem ajánlom, egyrészt, mert tényleg egész nap az aljzatban matatnak, és nem is valami látványosak azzal a barna, egyszínű házukkal, a másik pedig, hogy nagyon könnyen túlszaporodnak. A helena őket is megtámadja, de a maláj nem éppen a kedvencük, csak akkor "fanyalodnak rájuk", ha más csiga már nincs az aksiban.

2012. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha elmész egy kereskedésbe, ahol sok csigaevő van együtt meglátod, hogy ott is van több tucat üres csigaevő ház...
2012. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A csigaevő csiga nem kannibál, saját fajtársait kis hegyre, éheztetve bezárva sem eszi meg.


A nagyobb csigákra, pl rohamsisak csigára viszont azonnal rámozdultak, kb 1 perc alatt. Tekeregtek a háza tetején pár kört keresve a fogást rajta, majd közbe avatkoztam amikor már a bejáratnál matattak a szívókájukkal.


Gyorsak, és nagyon falánkak.

2019. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!