Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márvány sügeret lehet eggyütt...

Márvány sügeret lehet eggyütt tartani Leopárd sügérrel?

Figyelt kérdés
Van 2db 14cm-es 2db 10cm-es és 1db 6 cm-es műrvűnysügerem.zebrasügereim. eggyüt lehet tartani a kb 14 cm-es leopárd sügérrel.tudom kezdetben mérgetik egymást de utánna abba hagy ják maja(az akvárium méret jó)
2012. márc. 2. 18:20
 1/8 Darkkingdom ***** válasza:
Azt megkérdezhetem hogy az "akvárium mérete jó" mit értesz?liter?
2012. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

360 ;) és abból az 1ik oldalából kinyúlik 1 40x40-es átjáró 1 200l aksiba:D

ott nincs világítás(szunya hely)

2012. márc. 2. 19:38
 3/8 Darkkingdom ***** válasza:

Amúgy cáfoljatok meg ha nem jól mondom,de itt 2 különböző égtájról származó sügér fajt akarsz együtt tartani!Leopárd sügér és a zebrasügerek Afrikai még a Márvány sügér Amerikai!


Márvány sügérnek: 500literre 1 pár


Leopárd sügér: 400 literre 1 hím és 4-5 nőstény


Zebra sügérnek is kell: 200 liter Minimum 4-halra kb



A szunya helyes dolgot meg én személyszerint nem értem!Éjszaka lekapcsolod a másikban is a világítást nem?

Szerintem sokkal jobb lenne egyben egy 600literes aksi mint külön kis átjáróval!Bár még az is nagyon csekély lenne ennyi ekkora méretű halnak!(Ha az összeférhetetlenséget nem is nézzük)Ezt így vetted vagy te csináltattad így?

2012. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csináltam így amúgy a 200L aksiban csak homok ajzatvan...a múgy a zebra az zebrasávos és az amerikai ... elég sokan szoktak eggyüttartanio ha nem lehet akk majd lesz papagájsügér..
2012. márc. 4. 09:25
 5/8 Frontosa ***** válasza:

Pedig a Márványsügér és a Leopárdsügér társítható egymással. A gond az inkább az, hogy ahhoz, hogy ezt megtehesd min. 1000 liter kellene. 30 centis kifejlett, területvédő halakról van szó, ráadásul a Livingstonii-ból kell min 5-6 db (1 hím! a többi nőstény). A Zebrasügereket el kellene passzolni ha livingstoniikat akarsz, mert a domináns hím hamar leamortizálja őket. Szóval kellene egy kb. 250 hosszú aki, min 70*70 széles/magas, ott már lehetne próbálkozni a társításukkal. A jelenlegi akvárium max. 1-2 évig működne, utána hegylakóznának (csak 1 maradhat).

Üdv,

2012. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ... Végre vki aki ért is 1 kicsit hozzám (rajtam kívül xD :D.) Ha meg nem jönne ebe akk lehet veszek 4 db papagájsügeret..v AMERIKAI. citrenellus-t :D
2012. márc. 6. 17:02
 7/8 Frontosa ***** válasza:
Citrenellusra gondolsz? Az oké. Papagájsügeret ne tarts inkább, nem etikus, egy genetikai életképtelen korcs. Egyébként ha jól tudom akkor 2 faj keresztezéséből jött létre és az egyik az pont a citrenellus. =)
2012. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen arra mert még az tetszik nagyon nekem valahogy bejön a papagáj sügér tudom h hogy álítják elő...am ezek néhány példánya tud szaporodni mert a haveromék nak van 6 és 2 pár van köztük :D 1ik pár pedig tud szaporodni ezek hibridek de mégis 1 kicsit már másabbak szebbek :D
2012. márc. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!