Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lehet ez? (külső szűrű)

Miért lehet ez? (külső szűrű)

Figyelt kérdés
az van hogy a szűrőmnek a visszanyomó gumicsöve belülről tiszta gané,retek. ugyanolyan mint a beszívó cső. pedig abba elméletileg már tiszta,szűrt víz folyik vissza. vmi nem jo lehet akkor a szűrővel?
2012. márc. 2. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ettől még lehet jó a szűrő.

A víz, ami kifolyik, az tisztított, nem tiszta. A folyamatos keringéstől egy bizonyos szintű tisztaság van az akváriumban, de azért nem lesz csíramentes a víz. :)

A kifolyó csőben ugyanúgy megtelepednek a baktériumok, algák...

Ha nagyon természetellenesen gyorsan nő a "retek" érdemel letesztelni a vizet a fontosabb dolgokra. (ammónia, nitrit, nitrát) Ha minden rendben, akkor csak arra kell figyelni, hogy az áramlást ne fojtsa le nagyon a lerakódás. Ha nem jók az értékek, és a szűrő műszakilag rendben van, akkor túl sok a hal (pontosabban a bomlástermék) az akváriumban.

2012. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm.majd megcsinálom a teszteket!
2012. márc. 2. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Algás. Azért kell zöld színű csövet rátenni, mert azon át nem olyan feltűnő a retek, és az akvárium mögé kell rejteni a csöveket, úgy nem látszik.


Ha szétszeded és hypót öntesz a csőbe, kimosod aztán meg ecetet, majd csap alatt jól átengeded rajta a vizet, úgy a nagyja lerakódott dzsuva lejön. Meg át is tolhatsz a csövön egy kis darab vattát a csap alatt a vízsugárral.

2012. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem. azt csináltam máskor is. de akkor ez nem nagy baj ha kicsit algás. köszönöm az infót
2012. márc. 3. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!