Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Van itt valaki...

Segítség! Van itt valaki akinek tüdőgyulladása volt a teknősének?

Figyelt kérdés
Mennyi a gyógyulás?És mit írt fel az orvos?
2012. márc. 2. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős a teknős és mekkora ???????
2012. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs egy éves!Szóval még kicsi.Kamillás vízbe fürdetem.Eszi is.De mit tudok még neki adni?Vagy segíteni rajta?Csak holnap tudom orvoshoz vinni.
2012. márc. 2. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Megfázás, nátha, tüdőgyulladás:


Tünetek: szabálytalan légzés, amelyet "fütyülő" hangok kisérnek, nyálkaképződés a légutakban (buborékok a kilégzéskor), szokatlan testtartás úszáskor, apátia.

Kiváltó ok: huzat, túl nagy hőkülönbség a víz és a levegő között. Leggyakrabban a rosz közérzetű állatok betegsége.

Kezelés: amíg csak nátháról van szó, a tartási körülmények megjavítása magában is eredményes lehet. A víz és a levegő hőmérsékletének 29-30 oC-ra emelése, kamillateás fürdők az állatorvos által fölírt gyógyszerekkel alátámasztva legtöbbször meghozzák az eredményt. Nagyon fontos: a beteg állatot teljesen izoláljuk a többitől!


via teknosinfo.hu

2012. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem vannak tekijeim, 22 é ves vagyok, egyiket k b. 8 évesen, a másikat 12 évesen kaptam..sárga piros fülü, de már akkor nagyok voltak.. főleg sárga.. mind1 pirosnak 6-7 é ve kb. mindig kijött a vízvből, piros váladék jött szályából, gondolom az volt neki.. annyira strapabírok, nemvittem orvoshoz meg semmi, kilábalt belőle él mint hal vízben, de megkockáztatom h nálam idősebbek már, mikor hozzám kerültek már nagyok voltak, ennek 10-12 éve..
2012. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

le volt lombozódva...


ha más senki, de ezek a 3. vh-t is túlélnék, azt garantálom, 2 ember tenyér nagyságú szélességük, hosszúságuk nagyobb mint tenyér.. de azért a 10 év alatt nőttek bőven nálam is, télen elég szar, dézsában telelnek, de kapják kaját, amikor etetés van akkor fütő bekapcs, hidegekben, nem megy hideg víz, akkor nem is mozognak..


tavasztól amíg nincs nagyon hideg, ősz közepe felé, meg kertitóba vannak..

2012. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!