Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek hogy lenne jó?

Szerintetek hogy lenne jó?

Figyelt kérdés

Van egy 26 literes aksim a 112 mellett, 26 literes régi, anno kaptuk, úgy cseréltük le 112esre 10 éve, az aksi 15-20 éves :D


Lényeg h azért szeretnék bele életet csiholni, mert van rendes fekete műanyag teteje, és ha jól emlékszem egy 15 wattos kis izzó üzemelteti..



A szobámba jól mutatna, akváriumot újat csináltatnék az üvegessel, elvinném a mintát !


Mindenképp szeretnék yellow chery garikat, mert 112es be vannak a redek-.



8 Yellow cheryre gondoltam, 3 zebra csiga, 1 sziámi harcos hal, vagy 5-6 nano, törpe razbóra., vagy galaxy, vagy zöldsávos törpe razbóra..


alulra valami kimondott növényes fekete táptalajt, 2 oldalra vallinéziákat, 1 anubyas nanat, 1-2 köteg yávai mohát valami fára, vagy vasfa, vagy magnrova, vagy az szétágazó gyökeret szeretnék, 1 kis szürú, 25 wattos melegítő és kész is, de majd ha lesz pénze 20 ezres beruházás mindennel együtt kb..:) plus egy egyszerű kis fa asztalt csináltatnék alá.


8 gari, 3 zebra csiga tuti, vagy 5-6 nano, vagy 1 betta, szerintetek? Jobb előre tervezni, ha meg lesz a keret már csak céltudatosan vásárolni kell :D


2012. márc. 3. 02:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Sziámik nagyon tetszenek, volt 112 literesbe, agresszívet fogtam ki, ezért inkább kicseréltem..


Ezért gondoltam ha egyedül van nem árt senkinek, neki se senki, és szép lesz.


Lehet vadászgatna a garikra..:( egyén függő, vagy mindeképp táplálékként tekintene rájuk? Vkinek tapasztalat, tartott már bettát kis testű garnélákkL?

2012. márc. 3. 02:32
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A bettát hagyd ki a rendszerből, mert ő megesz mindenkit.


A galaxynak lágyabb vizet kell adni, az nem lesz jó.


Csapvízhez legyen csak yellow garnéla meg zebracsiga.

A zöldsávos törperazbóra szeret úszni, igaz, hogy elég kicsi. Hát az már a te dolgod, hogy raksz e bele, vagy sem.

2012. márc. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Előbb csak a garnélákat próbáld, mert annál sem biztos, hogy tudod tartani a jó vízminőséget ilyen kis helyen.

Legyenek 2 hónapig csak ők. Azt én látom, hogy szeretnél mindent összezsúfolni, csak akkor van a baj, ha elkezdenek megdögleni és végül nem lesz semmid sem. Azért mondom csak.

2012. márc. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

ha mindenképpen akarsz garnikat akkor kihagynám a bettát...

de tarthatnál benne pl: darázsgarnélát (6-8db) vagy christal red garnit de lehetne tigrisgarnéla, amano garnéla...

[link]

szerintem elég lenne ha garnikat tartanál:)

mondjuk pár csiguszt betehetnél... :)

ha meg halat akarsz benne.. akkor szerintem a betta az jó.. csak akkor nem tarthatnál mást mellette... :/

2012. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

esetleg 2 fajta kis garnélát akkor?


yellow shery és még1 fajta?


milyen kis jó szűrőt javasolnátok?


akkor halakat kihagyom!

2012. márc. 3. 09:29
 6/21 A kérdező kommentje:

megnéztem díszhalinfót, yellow az tuti, darázsgarikkal kijön? látom annak kicsit savas lágy víz kell? csap nem jó nekik?


tigris garnéla tarható red cheryvel, tehát akkor yellows sheryvel is ugyan az csak sárgába ugye?


kérdés h mennyit? 6 yellow, 6 tigris vagy darázs? vagy mennyit? halakat kihagyom és 3 zebra csiga melléjük

2012. márc. 3. 09:41
 7/21 A kérdező kommentje:
annyit, h jobb a szivacs szűrő garis aksiba? díszhal infón olvastam h motoros szűrő a kis garikat beszívhatja::S:S 112 literesbe nagy motoros van, úgy szaporodnak a red sherryk ahogy illik, nem szívja be a kicsiket..
2012. márc. 3. 09:44
 8/21 A kérdező kommentje:

darázs jobban tetszik mint tigris, de kihagyom, látom h nem szeretik magasabb hőmérsékletet, jön nyár kánikula, az oké h teszem bele jeges flakkonokat, de 25 fok csúcs amit bír nehéz lesz tartani 40 fokba...


yellow, tigrissel jobban passzol de írja is, gondolom ők tuti nem párzanak össze mint yellow meg red, vélemények?


nem kell savas, enyhén lágy víz nekik, jó rendes csap.

2012. márc. 3. 09:56
 9/21 A kérdező kommentje:
azon agyalok h, ha lehet nem zebra csigát veszek, hanem mondjuk 4 csigaevő csigát, az kisebb és a halakat nem bántja, 112 literesbe vannak zebráim, más csigák, ha nagy szaporulat bedobálom majd csigaevőknek:D
2012. márc. 3. 10:00
 10/21 A kérdező kommentje:
és garnélákat se
2012. márc. 3. 10:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!