Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ujonan telepitettem akvariumot...

Ujonan telepitettem akvariumot, a viz még estére elkezdett opálos lenni, reggelre mar teljesen fehéres árnyalatú lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az akváriumban lévő kavicsot nagyon sokszor atmostam, szerintem nem az a probléma. A halakat és növényeket aznap vettem, és nem volt lehetőségem külön telepíteni őket. Az akvarisztikaban nem látszott szennyezettnek a víz nemtudom onnan lehet-e valami fertőzés. Az akváriumban van neon, zebradonia, algaevő harcsa. Van itthon metilinkékem, és toxivec. Nem tudom ezek a halak bírják-e metilinkéket. Ilyen gyorsan lehet infozium elszaporodása? Az akváriumban eddig voltak halak de azt lecsereltem most ezekre. Csere elott ecettel atfertotlenitettem mindent, aztan állt is kb 3-4 napig szárazon az egész. Egy levegővel működő szivacsos szűrőm van, valamint levegozteto és fűtő. A viz hőfok még nem állt be rendesen, mert csak erősség állító van rajta nem hőfok és hőmérő alapján állitgatom. Most 23 korul sikerult megállni, de tegnap felszaladt 26 fokra is. Nem tudom ez befolyásolja-e az opalosodast. Tehát metilinkéket esetleg ontsek bele? vagy próbáljam leszivni és ujra fel? (a szűrő maximum levegővel megy és nem latok javulást eddig. reggeltől megy maximumon)

2012. márc. 3. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cseréld a fele vizet, és ne világíts 2 napig. Nem kell beleönteni semmit.
2012. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy egy neonos-ancis akváriumot meg lehessen szűrni egy szivacsszűrővel. Nehogy öntsél bele semmilyen fertőtlenítőt, így se lehet valami nagy szűrés.
2012. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A viz cserén kívül akkor nem tehetek mást? Egyébként szeretnék venni hamarosan egy komolyabb szűrőt, de kb egy hónapig még ezzel kell átvészelni. Szerintetek mi lehet ez a gyors opálosodás?
2012. márc. 3. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:

te most komolyan kérdezed vagy csak viccelesz??

az írásod fele olyan mintha értenél hozzá a másik fele meg olyan mint ha 10literes akiba akarsz 5 aranyhalat:D

a vízet kb 2 hétig minden technikával kell működtetni

aztán jönnek a növények...aztán 1 hét múlva jönnek a halak

2012. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
És mekkora akváriumban van ez a szivacsszűrő?
2012. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amint írtam nem volt lehetőségem most betartani a telepítési herce hurcát, sajnos kényszerből csináltam ezt, az egyetlen algaevő harcsám megmentése érdekében :). Eddig sügerekkel foglalkoztam amit csak úgy kaptam, mert egy akvarista ismerősömnek túlzsúfolt lett az akváriuma és nekem adott pár darabot, amik nem túl szerették egymást, és sajna kinyírták egymást, csak egy maradt. Az pedig már 5 éve élt nálam boldogságban. Most egyik pillanatról másikra megbetegedett, a pikkelyénél piros volt, és nem tudtam vele mit tenni. Olyan gyorsan jött, hogy nem tudtam utánakutatni, mert addigra megdöglött. (időm se volt rá sajnos, mert nem voltam itthon egész héten csak kb aludni) Miatta kellett kiürítenem az akváriumomat mindentől. Növény most nem volt benne élő, mert kizabálta. Most akartam telepíteni pont újat, de már késő volt. A probléma az, hogy jövőhéten ismét nem lett volna időm egy perc se a vízelőkészítésre és a megmaradt halamat se tarthattam addig egy vödörben. Sok hezitálás után úgy döntöttem neonhalas akváriumot szeretnék berendezni, és meg is vettem most mert 2 napom van rá, hogy beüzemeljem. Tudom kevés de így jött össze. Bocsi a hosszú sorokért, csak egy kis magyarázat. Még valami: az akvárium vizét kútvízzel töltöttem fel, ami nem fertőtlenített víz, de ivóvíz minőségű mély kút zárt vízrendszerű (ezt használjuk a ház vízellátására, egyedül főzéshez meg iváshoz nem használjuk, mert hivatalosan nem lett bevizsgáltatva) Esetleg ez lenne a probléma? Bár eddig is ezt használtam vízcserekor.
2012. márc. 3. 15:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Az akvárium 60 literes. Ezért használtam toxivec-et hozzá eddig.
2012. márc. 3. 15:11
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Hát igen, sügért 60 literbe nem teszünk, még a duplájába se. Mellesleg 60 literbe algaevőharcsát, dániót és neonhalat sem, nem tudom tudsz-e róla...
2012. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mekkora lenne a minimum szerinted? A sugeret tudom hogy nem lehet, de amikor kaptam akkor még nem tudtam és ki nem akartam dobni másnak meg nem tudtam oda ajándékozni. Ezek a pici halak szerintem bőven el tudnak uszkalni az akvariumomban. Egyébként a fő kérdéshez visszatérve a viz kezd tisztulni kicsit a szűrő miatt. Még le se szívtam belőle mert még rá vártam kicsit. Most meg hogy javul még várok és lehet teljesen letisztul. Egyébként neztem neten hazi készítésű viz szűrő elkészítési leírását és egy olyat csinálni fogok. Van itthon régről maradt víz pumpám meg egyéb kellékek is.
2012. márc. 3. 17:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha leüllepedett a kavics, akkor mégis csak az volt a problem, hogy új kavicsot raktál bele talán és az zavarossá tette.
2012. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!