Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A TUBUFEX élő eleséggel mit...

A TUBUFEX élő eleséggel mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Mielőtt a halaknak adnám, és ez meddig tárolható, meg ilyesmik minden amit tudni kell róla, mert most próbálkozom az ilyesféle etetéssel :P
2012. márc. 6. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kicsi üvegbe rakva, kevés vízzel a hűtőben tárolom. Etetés előtt felöntöm még vízzel, a férgek hamar lesüllyednek, a szutyis vizet meg leöntöm. Ezt 2-3x megcsinálom, aztán csipesszel kiveszek egy kupacot az üveg kupakjába. Attól függően kik kapják, összevágom szikével ha kicsiknek adom.

Annyit kapnak, amennyit ott az orrom előtt megesznek, a többi megy vissza a hűtőbe.

Jó, ha naponta kétszer is átöblíted a tubifexet, mert hamar dzsuvás lesz a vizük és akkor megdöglenek.

2012. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm és még annyi hogy olvastam valahol hogy a döglötteket ki kell szedegetni........de ha ezt nem teszem meg akkor...???
2012. márc. 6. 15:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 2 liter vízbe van egy kevés tubi, a hűtőbe, és ugyanígy a szunyoglárva is.


Ha nincs benne sok tubi, úgy ritkábban kell cserélni a vizet. 1-2 naponta szoktam friss csapvizet önteni rá.

2012. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2 literbe??? nekem a kereskedésben azt mondták hogy tegyem egy pici dunsztosba és egy kevés vizet rá tehát akkor az nem elég ha csak ellepi a víz?
2012. márc. 6. 15:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Az élő tubik egybekapaszkodnak. Ami döglött az meg külön lebeg. Nem szedegetek ki semmit, csak leöntöm a tetejéről a régi vizet és így ha valamelyik külön van az lemegy a wcn.
2012. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

100 Ft os boltból vettem műanyagedényt és abba tartom, de lehet hogy az csak 1 literes ha jobban belegondolok :)


De nekem tele van vízzel, nem csak ellepi, olyan 2 hétig élnek kb így.

2012. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Aha értem, és így nagyjából meddig élnek?
2012. márc. 6. 15:43
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) Most már azt hiszem menni fog
2012. márc. 6. 15:49
 9/14 kzs ***** válasza:

Tubifex?

Én nem sokat bajlódok vele: úgy ahogy van (zacskóstól, mindenestől), bevágom a mélyhűtőbe. Aztán egy pohár vízben kiolvasztok belőle egy darabot, majd csipesszel, csomókban adom a halaknak.

2012. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
100%

Szerintem a WC tartályos tárolás a tuti, de ezt ma már nem mindenhol lehet megoldani. A régi típusú tartálynak fel lehet nyitni egyszerűen a tetejét. A tubit berakod egy dunsztosüvegbe, szúnyoghálót kötsz a tetejére és lesüllyeszted. Így nagyon sokáig elvannak, és a pucolást is megoldja a folyton cserélődő víz.


A másik tartós megoldás, ha lapos edénybe teszed annyi vízbe, hogy kilógjon a csomó teteje, és így rakod be a hűtőbe. Ez mondjuk nem egy családbarát megoldás. A tibifex oxigénigényes egy kukac, a fenti két módszer ezt oldja meg. Ha az oxigénellátás megfelelő, akkor hetekig is életben lehet tartani.


Amit még fontos tudni róla, hogy nagyon alaposan ki kell mosni etetés előtt, és nem árt pár napig éheztetni hogy kiürüljön a béltartalma. A tubifexet nagyon szennyezett vizekből gyűjtik, ezért az érzékeny gyomrú halaknak könnyen megárt.

2012. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!