Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az afrikai csiga tojások...

Az afrikai csiga tojások mikor kelnek ki?

Figyelt kérdés
Egy hete lettem boldog csiga tulajdonos! :) Két pici csigut kaptam,amik egy hét alatt elég nagyot nőttek,és kaptam kb. 10-15 csiga tojást is hozzá,amik nem akarnak kikelni! Kb. mennyi idő,mire kirágják magukat? Vagy már ne is reménykedjek? Nem látom,hogy sötétedne valamelyik is! :(
2012. márc. 6. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen körülmények közt vannak a tojások? Nálam 5-20 nap között szoktak (sjanos rendszeresen:D) kikelni,úgy vettem észre,hogyha melegebb van akkor kevesebb ideig tart. Az 5 napos rekord tavaly nyáron született,amikor kb30 fok volt a szobában
2012. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kókuszrost a talaj,alatta,közötte,felette vannak a tojások (így kaptam)! Egyenlőre kis befőttes üvegben,esténként párásítva! 19-22 fok között vannak,néha picit melegebb van,úgy 24-25 fok,mert cserépkályha mellett vannak,vagyis nem közvetlenül...
2012. márc. 6. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj,hogy soha ne legyen száraz alattuk a talaj,megfelelő páratartalom mindig legyen. Ezen kívül semmi extra teendőd nincs,baromi "igénytelenek" ,mindgey nekik,hogy 19 vagy 29 fok van,ha termékeny tojások akkor ki fognak kelni ..

olyan volt már nálam,hogy csak pár darab tojást raktak ,azok nem keltek ki.Lehet,hogy nálad is csak terméketlenek vannak ,ha összesen volt 19-20 darab,mert ennél jóval többet szoktak lepakolni .. Amúgy gondolkoztál már,mit cisnálsz a szaporulattal?Mert a kutyának sem kellenek,állatkereskedésbe nem veszik be,és ha a 2 nagy megnő lesz még sok sok csigád ha hagyod kikelni a tojásokat..

Mikor kiketlek nekem már nincs szivem végezni velük,szóval én már meg sem tudom számolni hány csigám van,különböző méretűek,bébi kortól a felnőttig:DDDD

2012. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Barátnőm kapott a 7 kiscsigája mellé még vagy 150 tojást,abból szedett ki nekem kb. 15-öt! :) Lehet hogy pont rosszakat! :) Amúgy gondolkoztam,igen! Amikor már akkorák lesznek a csigáim,hogy meg tudják termékenyíteni egymást,akkor külön fogom venni őket! Azért 100 csigát nem szeretnék otthon tartani! :D Köszönöm a választ! :)
2012. márc. 7. 21:29
 5/6 Enikő1994 válasza:
Én egy afrikai csiguszt kaptam kb2hònapja... Ma találtam rá kis csigapetékre, de nem csak petékre, hanem aprò csigahàzakra is. Mennyi idő kb még teljesen kifejlődnek? A fejlődés melyik szakaszàban lehetnek most?
2014. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell külön választani a csigákat! Ugyanis nem mindig használ, a spermát képesek eltárolni akár egy évig is.

A tojásokat kell megsemmisiteni. ez a felelős állattartás. Kiszárítva, porítva lehet visszaadni a szülőknek mészutánpótlásként!

2015. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!