Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat szeretnék tartani....

Aranyhalat szeretnék tartani. Sűrgős! Hogyan?

Figyelt kérdés
13/F-vagyok és szeretnék egy aranyhalat. Csak egyet. Milyen akvárium kell hozzá? milyen eszközök? Sürgősen segitsetek kérlek!
2012. márc. 9. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
200 literre 3-4 aranyhal mehet..ennél kisebb aksiba ne gondolkodj
2012. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
[link] :)
2012. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az aranyhal egyedül nem tartható.

Legalább 150 literes akvárium kell hozzá, világítással, külső és belső szűrővel.

[link]

Így olyan 30-40 ezer forintban gondolkodj alsó hangon.

2012. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
javaslom a guppikat! a tartásuk egyszerűbb, és látványosak is. vagy válaszd a zebra dániókat! a pinkit nem javaslom, mert úgy hallottam, hogy ,,genetikailag módosított'' fajta.
2012. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha atanyhalat akarsz tartani úgy mint a folmekben.. akkor elfelejtheted.. minimum kell egy 200literes akvárium ebbe mehet max 4 hal... ehhez meg legalább 100 000ft kell

ha halat akarsz akkor guppikat vagy egy sziámi harcoshalat.. mellesleg ha beírnád a googleba hogy aranyhal vagy akvarisztika.. akkor nem lennének ilyen hülyen kérdéseid

amúgy akvarista.hu és díszhal.info... ezeket a honlapokat kellene áttanulmányozni

2012. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mért pont aranyhalat, és mért sürgős?

Az aranyhal hidegvizi. 8-23 fok közt kell tartani és 40cm-sne nő. Nyáron nagy akváriumban is könnyen megdögölhet, és a hulla már nem olyan szép.


Inkább melegvizi (trópusi) halakat vegyél. Nekik 22-27 fok között van a tűréshatáruk, és amik 3-4 cm-nél nem nőnek nagyobbra (rengeteg féle van) azok kisebb akváriumban is tarthatók.

2012. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sürgösnek az, de mindegy miért. Én ebben kezdő vagyok. Szoval milyenek azok a halak amelyeknek a "kiinudló áruk" kb 15 ezer forint?
2012. márc. 9. 22:34
 8/13 anonim ***** válasza:

A legkisebb akvárium, egy 1db hím betta egy 30 literbe.


45 literbe már lehet rakni 2 csapat nano halat, kis garnélákat, csigákat esetleg (ezek mind nagyon aprók):

[link]

[link]

[link]


Nagyobb akváriumba meg pl:

[link]

2012. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30 literbe raksz egy törpe karmos békát, az a legolcsóbb, mert annak nem kell fűtés. De az csak élő kaját eszik, ezért meg kell tudakolni, hogy árulnak e élő tubifexet, vagy szunyoglárvát nálatok a közeli halas boltban. Ha nem árulnak, akkor az úgy nem jó.
2012. márc. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a lámpa a legdrágább. Ha arra nem akarsz költeni, akkor rakhatod az ablakhoz közel egy asztalra az akváriumot. Kisebb fényigényű növények megmaradnak benne úgy is, de ne süsse telibe a nap, nehogy felmelegedjen tőle a víz. Ha rendesen belesüt a nap, akkor algásodni is fog, rossz értelemben, tehát azzal csak óvatosan.
2012. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!