Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így neki lehet kezdeni?

Így neki lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak akváriumom van és szűrőm, és mivel beállt víz kell, arra gondoltam, el lehet-e így kezdeni? Vagy először kellenek bele a növények, meg talaj?

A másik kérdésem, hogy nagyjából hány garnélát vegyek egyszerre, hogy jól érezzék magukat? És növénynek jó volna a gömbmoha és jávai moha?


2012. márc. 10. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Berendezve lenne jó járatni, mert az aljzat még úgyis elkoszolja majd a vizet, akkor cserélni kell, ráadásul kevés helyen tud még baci megtelepedni. A talaj tehát mindenképpen legyen benn.

A növények igazából ráérnek, de azért azokat is jó betenni időben.

Garnélából 10-es csapattal érdemes kezdeni, annál kevesebbel nem.

Növénynek jó a jávai és gömbmoha, igen.

2012. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor 10 red cherry, de az egy 27 literesben elfér? Mert amúgy is szaporodnának, nem? :)
2012. márc. 10. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Elfér. Ha csak garnélák lesznek benn, akkor 30-40 jól érzi magát ekkora helyen (ha red cherryről vagy hasonló méretűekről van szó), ha figyelsz a vízcserékre.

Kezdheted éppen egy 6-os csapattal is, ha nincs benn hal, akkor nem fognak stresszelni. Csak ha például akvaristán veszed őket, nem szívesen adnak 10-nél kevesebbet, ráadásul a genetikai változatosság is nagyobb, ami szaporodásnál előny.

2012. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben. Halakat nem tervezek. :)

Amúgy akvaristán nézelődtem, csak sajna, közelben nem igazán bukkantam rá. :( Majd azért figyelem! :)

2012. márc. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!