Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ötlet lenne?

Jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

az egyik barátnőmnek a pézsmatekije (ékszertekiként vették :SS) egy kb 30x150x20-as terráriumban van se élő növény se kavics se élő táplálék.. csak szárított hal....

arra gondoltam hogy elhozom tőlük (ezt már megkérdeztem)

és a 40 literes aksimba teszem bele , van benne 4 guppi és kb 15 RC garni meg egy almacsigusz

szerintetek jó ötlet?

persze úgy lenne hogy kb 15cm-vel kelvesebb víz lenne benne és így kilóg 2 vasfa, az egyik vasfa amin egy adag jávai moha van annak nem lenne baj hogy a teteje nincs vízben?

szóval lenne kiülőhelye és növényel is lennének.. csak aggódom hogy megöli a garnikat vagy a halakat meg szétszedi a növényeket...

szerintetek?

amgy a teki kb 4cm-es


2012. márc. 11. 11:31
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Idővel, ahogy a teknős nől, a halaid és a garnéláid el fognak fogyni.
2012. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindent szétszedne, növényestül állatostul. Miért nem viszed át a terráriumával együtt?

A teknősnek amúgy nem kell növény, annyi hibát követnek el, hogy nem fagyasztott, hanem szárított hallal etetik. Az végzetes hiba, bele fog pusztulni, ha nem változtatnak.

2012. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a terráriuma annyira picike... abban nem szeretném tartani... nekem van egy kb 2x nagyobb üveg terráriumom (mert neki ilyen plexi)

abban ellenne míg vennék neki egy nagyobban (ha lesz pénzem)?

alulra 3-5mm-es kavics jó meg 2-3 gömbmoha hogy elbújhasson?

meg mondjuk raknék bele néhány nagyobb követ is meg egy fél virágcsrepet

2012. márc. 11. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Legalább lesz élő eleség a teknősnek. :) vigyázz vele. Ha már be akarod vinni a táplálék láncot az akváriumba, akkor tudd hogy mit miért tartasz. :) Teknős tartásnak is vannak szépségei, szóval új dolognak mindenképp kipróbálnám. De a helyedben vennék neki egy kis akváriumot (30-35L) és esetleg kis guppikkal tartanám. :)
2012. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a kavicsot az aljára, egy teknőst ezért legalább havonta ki kell takarítani, azt pedig kaviccsal lehetetlen. Ne akard a teknőstartást a halakéval összemosni, teljesen más kategória. A gömbmohák sem maradnak túl sokáig életben, már csak poénból is szét fogja cincálni. Azért megpróbálhatod éppen.


Szépen lehet díszíteni kövekkel, faágakkal, cserepekkel.

Egy tekinek nem igénye a búvóhely, inkább legyen egy jó kis lámpája, megfelelő hőmérsékletű vize és változatos nyers kajája.

2012. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!