Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van ha garnéláknak nem...

Mi van ha garnéláknak nem rakok be más növényt, csak gömbmohát?

Figyelt kérdés

Így:

[link]


2012. márc. 11. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem nem lesz valamilyen hiányuk?

Mert eddig volt jávai moha, meg minden vacak nekik bent.

2012. márc. 11. 15:08
 2/8 anonim ***** válasza:
semmi szerintem ellesznek velük eldumcsiznak
2012. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a gömbmohát csak úgy rá akarod növeszteni a kövekre, az hosszú folyamat lesz!
2012. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azta szép aksi ezt hogyan csináltad?

milyen talaj van alatta és milyen kövek azok amiken ilyen párna van?

2012. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Asszem lávakő. A gömbmohákat kihúztam laposra és összevarrtam damillal egymáshoz a széleinél és rátettem a kőre. Ja tudom, hogy nem nő rá.

Alul Aquatic Nature Pro-Soil - általános növénytalaj van.


Ez volt itthon, mert cserélgettem az akváriumokat. Volt egy nagy növényes akváriumom, csak a növényeimet most egy kisebbe ültettem át, így egy vödör talaj kimaradt belőle és azt raktam ide.


Ez meg csak azért jó, mert nem kell rá sok fény. Villanyszámla barát :)

2012. márc. 11. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként idővel ránő, főleg, ha porózus szerkezetű kő.

Csak egy kis tapadáshoz is hónapok kellenek, és még úgy is meg van az esélye, hogy tönkremegy a szétnyomorítás matt.

Ha meg akarod gyorsítani a folyamatot, akkor viszont kell neki a fény rendesen, de akkor le is kell szorítani, mert felemelkedik.

Alapból a gömbmoha elég fényigényes, csak elviseli a sötétet is. De liftezni is 1 W/l körül szokott, és végül is úgy nő gömb alakra, tehát az a normális.

2012. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Naja, lehet. Mondjuk ezeket nem most vettem, csak most használtam fel. Amikor vettem és összevarrtam, akkor még elég változatos színük volt. Az egyik golyó zöld, a másik barnásabb. A zöld-barna közt volt sok árnyalatuk. Aztán kiraktam egy nagy fehér tálcára az egész pakkot az ablak alá és ettől kb egy hónap alatt mindegyik szép egyen zöld lett. Szóval akkor ott biztosan nőtt valamit.
2012. márc. 11. 20:19
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt van a gömbmoha zöldítő helyem:

[link]

2012. márc. 11. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!