Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az Aqua...

Mi a véleményetek az Aqua Medic - Deniballs, Bactoballs, Multiballs-ról?

Figyelt kérdés
Akinek van tengeri akváriuma és használja legyen szíves írjon, hogy milyen és ,hogy hatásos e... kb. 90l-és akváriumhoz mennyi kell????
2012. márc. 11. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a műanyagok híve. Én inkább korall zuzalékon át szűröm a vizet, ami ilyen 1-2 centis hurkákból áll:

[link]

Ebbe szerintem jól megtelepednek a bacik.


És van még egy réteg perlon vatta, amit szoktam cserélgetni, és egy kis zacskó aktív szén.

2012. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

A nitrátszűrés nem nagyon fog menni korallzúzalékkal. Oxigénmentes környezet kell hozzá, és spéci tápanyag a baciknak, pl. valamilyen cukor vagy aldehid. Ezek a műanyag izék azt tudják, hogy az anyagukból lassan szivárog ki a tápanyag, így folyamatosan ellátják a bacikat vele. De a denitrifikációhoz nem elég a szűrőanyag, spéci oxigénmentes környezetet kialakító szűrő is kell hozzá.

Pár literre biztos szükséged lesz, de ezt inkább az határozza meg, milyen kisméretű denitrátort tudsz venni hozzá.


Egyébként a jelenleg érvényes állatvédelmi törvényben 100 literben van minimalizálva a tengeri akvárium.

2012. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, hát azt írják a deniballs-ra, hogy speciális biológiai alapú műanyagból készült, meg hogy az oxigénmentes, anaerob baktériumok bontják ezt az anyagot. Biztos. Nem tudom.


Én úgy vettem észre, ha van egy legalább 5 cm vastag élő talaj alul, és abba belenyomkodva lebontó baktérium, ami ilyen ampullába van. Akkor eltűnnek a hal szarok a vízből.

Viszont amikor beletettem próbából egy vékonyabb réteg fehér homokot talajnak, az nagy hülyeség volt, mert ott folyamatosan porszívóznom kellett és még az akvárium is elkezdett algásodni. Ezért visszatettem a jó kis eredeti talajomat (amit addig egy 70 literbe tároltam) és egyből olyan szépen beállt az akvárium hogy csak na. Csak ennyi kellett a 112 literes akvárium stabilitásához. Magas rétegben élőtalaj, ami gondolom szintén tele van bacikkal. Lehet hogy az alján már van oxigénmentes környezet is nekik, azt én nem tudom.

2012. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!