Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy egy új...

Honnan tudom, hogy egy új akváriumba mikor rakhatom be az első halakat?

Figyelt kérdés
Egy 112 literes akváriumot üzemeltem be szombaton. Van benne olyan folyadék ami felgyorsítja a víz érését, de honnan tudom, hogy mikor tehetek bele biztonságban halakat?
2012. márc. 12. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a baktérium kultúrával együtt is várj még, legalább egy hetet. Aztán egyél egy ammónia tesztet szórj be halkaját a vízbe és mérd az ammónia szintet. Ha nincs számottevő érték, akkor mehet bele az első csapat halacska. Sose tégy bele egyszerre túl sok halat (max 5-8 dbot, mérettől függően), mert a bacik nem tudnak elég gyorsan alkalmazkodni a megnövekedett ammónia kibocsátáshoz. Az elején etess kevesebbet, és ha biztosra akarsz menni, akkor az ammóniát is mérheted párszor.
2012. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt végzetes hiba történne, nehogy megedd az ammónia tesztet!

:)

2012. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
2 hetet ajánlott várni a beüzemeléstől számítva.
2012. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok: lemaradt egy V, bocsi. Mintha a kedves 2. válaszoló sosem írt volna el semmit.
2012. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Poénból írtam, nem kötekedésből! Nem volt érthető a :)?
2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a kedves 2. válaszoló pontozott fel. Szívesen.
2012. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. márc. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!