Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a plattim?

Beteg a plattim?

Figyelt kérdés
Guppit és plattit tartok.Reggel vettem észre,hogy tönkrement a szűrőm.Levegőztetés van!Na szóval egész nap semmi baja nem volt a halaknak,viszont délután elmentem és amikor este hazajöttem,a nőstény platti már gyengélkedett.Szegényke nem nézett ki valami jól.Orral lefelé,függőlegesen lebegett,az uszonya már hozzáért a víz felszínéhez.Most a kavicsokon gubbaszt.Valami mérgezésre gyanakodtam a szűrő meghibásodása miatt,el is végeztem pár víztesztet,de mind negatív.se ammónia,se nitrit-nitrát,se klór,se semmi.Kizárt hogy járvány lenne,mert a többi halam teljesen rendben van.Úszóhólyag gyulladásra gyanakszom,de máskor is volt már,hogy úgy láttam,aztán(guppinál) másnapra semmi.Egyébként legkésőbb holnap estére lesz egy vadiúj Tetra szűrőm.Addig is mi legyen?És őszintén,mennyi az esély,hogy túléli?
2012. márc. 13. 19:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Zöldes-szürke 0,25-0,5 mm-es folt az oldalán.Elég aggasztó,de már csak a felszínen van.
2012. márc. 13. 20:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rövidesen meghal. Sajnos bővebbet nem tudok mondani, annyiféle dolog lehet, hogy fölösleges találgatni. Megesik, hogy gyengébb egy hal, és kevésbé tolerálja a változásokat.
2012. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Lehetett ammóniamérgezés, mert az nagyon gyorsan képes eltűnni a vízből. Ha egy jól beállt, dús növényzetű akváriumban kiesik a szűrés, akkor a talajbaktériumok és a növények képesek néhány óra alatt eltakarítani. Egy enyhébb mérgezés könnyen előhozza a lappangó problémákat, az eleve gyengébb halakat jobban megviseli.


Ha más tünet nincs, akkor nem tehetsz sokat. Kirakhatod egy ivadékhálóba, hogy ne csipkedjék meg a többiek, és a biztonság kedvéért nem árt egy részleges vízcsere.

2012. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!