Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tűzhasú gőte bánthatja a...

A tűzhasú gőte bánthatja a törpe karmosbékát?

Figyelt kérdés

Lehet őket egy aksiban tartani? (Persze, a gőtének van benne "száraz" hely is, de jó nagy az akvárium maga. Víz is van benne elég.


Csak az érdekel, hogy okoznak-e kárt egymásban.



2012. márc. 14. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Passz. Én láttam egyszer régen egy állatkereskedésben hogy egy akváriumban volt egy gőte, meg egy karmosbéka, de attól még lehet hogy bántja.


Kb 8 éves kiskoromban a barátnőméknek meg volt egy kb 200 literes akváriumuk, abba black mollik voltak és volt vagy 5 gőte, de pár napon belül a gőték mind kiugráltak az akvárium mellé a virágcserépbe és ott száradtak ki, mert a szülei nem fedték le.

2012. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tűzhasú gőtéim nekem az akvaterráriumból is simán kimásztak. (Az üvegfalon, ráadásul.) Épp gépeztem, és azt vettem észre, hogy az akvárium peremén valami nagy fekete dolog egyensúlyoz. Egy pillanatig elgondolkoztam, hogy lehetséges-e, hogy egy ekkora pók van a szobámban szabadon, de amikor odanéztem, akkor láttam, hogy a gőte az.


Pedig mindenhol azt olvastam, hogy nem tudnak kimászni. Hát, két évig nem is tették, de egyszer csak rájuk jött ez a dolog. Akkor le kellett fedni annak is a tetejét.


Egyébként, köszönöm a választ. =)

2012. márc. 14. 13:52
 3/4 Platypus ***** válasza:

Nem jó ötlet kétéltűfajokat keverni, mert a bőrük nagyon érzékeny a fertőzésekre. Egy új állat mindig hozhat magával olyan kórokozókat, amikkel szemben ellenálló, de a másik faj nem. Újabban elég gyakran kerül elő a Chytridiomicosis is hazánkban, az meg minden kétéltűt kivégez, így a karantén náluk nagyon fontos.


De amúgy szerintem nem képesek egymásban kárt tenni, legalábbis a kifejlett állatok. Ha a béka túl fiatal, lehet hogy ebédként végezné. Még probléma lehet az etetésük, ha az egyik jóval falánkabb, eleheti a másik elől a kaját.

2012. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem. =)
2012. márc. 15. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!