Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömb molly is ugyanannyira...

A gömb molly is ugyanannyira félénk mint a fekete molly?

Figyelt kérdés

Mert most vann 3 fekete molly-m de azok egész nap csak a növénybe a levegőztető alatt/felett vannak... és hát igy nem annyira tetszenek. Lehet elajándékozom vkinek akinek nagyobb akváriumba van, az enyémbe meg veszek 5gömb mollyt. Azok is ugyanolyan természetűek lennének, ugyan úgy bujkálnának? Vagy olyanok lennének mint a plattik, őket nagyon szeretem:D (Ott úszkálnak mindig középen nincsenek elbújva stb...) Ez a viselkedés természetes a fekete mollyknál?

Köszönöm


2012. márc. 14. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Barátnőmék nagy akváriumába nem bújkáltak szerintem, mert mindig őket etettem, a többi halat nem szerettem náluk :)


Aztán egyszer én is tartottam párat egy kisebbe, de akkor nem tudtam hogy nagyobb akvárium kell nekik, hát kb 50 literes lehetett, de ott sem bújtak el, pedig volt középen egy kerámia bújkáló, de nem mentek be, inkább körülötte úszkáltak, úgy emlékszem legalábbis... aztán már a fene se tudja.

2012. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan a gömb is.

Hát természetes...? Viszonylag félénkek, az tény, de más is közrejátszik.

Pl (rajhalak lévén) 3 db-ot nem is lehet tartani belőlük, nem csoda, hogy ha egy minimális egyed létszám sincs meg, nem érzik magukat biztonságban. Ez simán elég nekik, hogy halálra stresszeljék magukat. Ha nincs meg a megfelelő méretű életterük, (egy normál csapatnak 100 liter a minimum) szintén viselkedési problémákhoz vezet.

2012. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
80literes csak azért gondoltam h elajándékozom nagyobba... De én sejtem hogy mitől lehet.A halas boltba úgy vettem őket hogy a halas egy kannából öntött ki vizet de valami 30fokosat mert rohadt meleg volt... Na abba bele a halakat... ráadásul az a zacskó amibe kiöntötte lyukas is volt ezért még egy másikba bele... sztem azis csoda hogy még élnek.. lehet hogy ez miatt van ez? De amugy fúú nem is láttam még ilyen szépeket majd teszek fel egy képet:D
2012. márc. 14. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még most telepítetted őket, akkor nem csoda, ha félénkek. Ha meg már régebben, akkor kijött volna rajtuk a szállításnál keletkezett bibi és elpusztultak volna.
2012. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hete kb...
2012. márc. 14. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!