Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez fonalas alga? A kép a...

Oliver777 kérdése:

Ez fonalas alga? A kép a leírásban. Ill. az akvárium falán is vannak szürkés, barnás foltok, ezek algák, ha igen milyen? Kép szintén lentebb. A fonalas alga tényleg a kiegyensúlyozott akváriumban fejlődnek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2012. márc. 15. 01:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fonalas az zöld, ez inkább Staghorn alga nem?


[link]


Ilyen algám még nem volt, nem tudom hogy kell kiírtani, hát szedd le a növényekről és próbálj sűrűn vízcserét csinálni és ne tápozd a növényeket, hátha eltűnik.

Vagy mártsd egy enyhe hypós vízbe a növényeket 1 percre, aztán osd le és tedd vissza. Ez a kis fertőtlenítés is talán kinyírja az algát. Nem tudom sajnos, de ez nem szép látvány.

2012. márc. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
osd le >helyett > mosd le.
2012. márc. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első valamilyen fonalas, sokféle van azokból is.

A második inkább barna algának tűnik, a lerakódás is olyan, mint annál.

Semmilyen alga nem nő kiegyensúlyozottság miatt.

Inkább úgy mondanám, hogy a kiegyensúlyozatlanságtól nő, a kiegyensúlyozottság miatt, afelé törekedve.

És ez mindegyikre igaz. Viszont a kiegyensúlyozottságot neked kéne megteremteni, mert az algákra nem lehet rábízni ezt a melót.

2012. márc. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:

Egy kevés alga minden egészséges akváriumban van. A kiegyensúlyozatlanban meg elszaporodnak mint a bolondgomba. Nagy általánosságban a fény és az ammónia aránya a felelős érte. Minél több az ammónia, annál kevesebb fény is elég az algáknak, tehát minél jobban meg van világítva az akváriumod, annál kritikusabb a szűrés és a vízminőség szerepe.


A képek nagyon rosszak, de én az elsőt fonalas kovamoszatnak, a másodikat bevonatképző kovamoszatnak tippelem. Mindkettő új akváriumban általános jelenség, vagy ha hirtelen nagyon leromlik az akvárium vízminősége. Ha új az akvárium, akkor csak várni kell és eltűnnek, az algaevők is szeretik megenni ezeket. Ha már megvan egy ideje, akkor nem ártana leírnod az akvárium adatait, és akkor ki tudjuk sakkozni, mit lehetne változtatni hogy eltűnjenek.

2012. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

45 literes akvárium, viszonylag új, 2 hónapos.

2 nagy tő fodroslevelű vizikehely van benne(kb 10 nagy levél, meg néhány kicsi van rajta), meg egy tő alacsony növésű, bokros cryptocoryne, meg egy gömbmoha.

Megvilágítás csak a közvetlenül fölötte lévő szoba világítására szolgáló falilámpa, kb 11-13 óra/nap a világítás.

EasyLife Profitot adok napi 1 ml-t.

2012. márc. 15. 13:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, ha lényeges, hogy eddig kevés zöldalga volt benne, nem vészes mennyiség, de engem zavart ezért vettem törpe szívóharcsákat, akik kb. 2 nap alatt szépen meg is tisztították, és rá kb. egy-másfél hétre jelent meg ez a fonál szerű, meg az üvegen foltokban az alga. Erre viszont rá sem bagóznak a szívóharcsák.
2012. márc. 15. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
de a szűrést nem írtad hogy milyen
2012. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
aquael fan mini plus
2012. márc. 15. 19:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Ami sajnos kis méretű szűrőszivacsa miatt nem volt a legjobb választás, a szükséges baktérium állomány kialakítására való korlátozott volta miatt.
2012. márc. 15. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 45 literbe a Fan-1 -et használtam és még az sem volt valami erős. Az éppenhogy jó bele.


A helyedben a mini mellé beraknék egy fan 1-et is.

2012. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!