Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik az akvárium takarítás...

Mik az akvárium takarítás lépései?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ti milyen lépésekben szoktátok kitakarítani az akváriumotokat?

Pl. 1. lépésem: halak kihalászása stb.



2012. márc. 15. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Áh, én nem szedem ki a halakat. Mármint ha teljesen kitakarítom akkor sem. Annyit csinálok, hogy leszívócsővel leszívom a talajt. Le lehet, mert apró szemű talajt használok. Aztán azt átmosom egy vödörben, és lassanként kis adagokban visszapakolom az akváriumba egy kis műanyagdoboz segítségével. Egyszerre csak annyit, hogy ne csináljon porfelhőt és lehet hogy több napig tart a művelet, de végülis ráérek.


Jó úgy is lehet, hogy kihalászod a halakat egy vödörbe, csak nálam nehéz, és sokáig tartana, mert nagyon sok kis apró hal és garnéla van.

2012. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

1. 20% víz leszívása aljzatporszívóval

2. Víz visszatöltése 1 napot állt vízzel

2012. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Este eresztek 2 vödör vizet.

2. Reggel letörlöm az algát az üvegről.

3. Egy gumicsővel leszívok 2 vödör vizet az aljzatról.

4. Beleöntöm az állott vizet.

2012. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Ne stresszeld feleslegesen a halakat a kihalászással.
2012. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na én elsőként azt írtam le hogyha nagytakarítást csinálok, de azt azért elég évente egyszer.


A többiek meg azt, hogy hetente milyen kis karbantartást végeznek rajta.

2012. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

láttam másik kérdésnél a válaszodat hogy havonta teljesen kitakarítod az akváriumodat, ezt ne csináld.

gondolom nem nagy akváriumod van ha ezt havonta megcsinálod és ebből következtetve egy belső szűrőd.

20-30% vízcsere kell hetente. Este elteszed a vizet egy CSAK erre a célra használt vödörbe és másnap annyit leszívsz alzatporszívóval amennyit eltettél előző este és a leszedett vízben a szűrő szivacsát havonta egyszer óvatosan, nem túl alaposan átmosod. Esetleg ha az üvegen van alga azt lekaparod de semmi extra. évente egyszer lehet nagytakarítást csinálni, de akkor is legalább az akvárium vizének a felét el kell tenni és a másik felének állott víznek kel lenni. a víz állását gyorsíthatod adalék anyagokkal, de nem érdemes, mert éjszaka van ideje állni.

2012. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én havonta 1-2 alkalommal takarítom, teljesen.

Kicsi az akvárium, de még is a sok hal annyira sokat piszkít!

Ráadásul kavicsos a talaj.

Egyébként nincsenek extra berendezéseim, nem vagyok profi hal tartó. Mindössze 1,5 éve van meg az akváriumom.

Levegőztető-szűrő-m van, egy mű virágom, egy bújócskám, és persze rengeteg halam (kagyló is van sok).

2012. márc. 27. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!