Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jo lesz 1 150literes aksiba?

Viczena jozsef kérdése:

Ez jo lesz 1 150literes aksiba?

Figyelt kérdés

[link]


Kevés növényem van



2012. márc. 15. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Aquastarnak csúf lilás fénye van


Inkább ilyet vegyél, ez szebb és jobb:

[link]

2012. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sőt ez mégjobb, több wattos:

[link]


Csak 2db foglalat is kell hozzá 200 Ft,

meg egy ilyen fénycső előtét,

[link]

Meg egy hálózati kábel amin van egy kapcsoló, az kb 500 Ft

meg kb 5-6 méter 1 eres kábel.


Aztán kérd meg, hogy rajzolják le neked a bekötését, úgy egyszerű lesz összekötözgetni.


----------------------


Vagy ha nem vagy olyan ügyes, akkor vegyél obiban egy kész konyhai neon foglalatot, de ott szerintem T5-öt nem árulnak, csak T8-ashoz valót.

2012. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5000 ért fénycső te jó ég én sokallom. ( nem beleszólás, csak eszembe jutott egy kérdés, ki is írom. )
2012. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a kérdéshez is szólok.

Én is lebeszélnélek a 10000K-fénycsőről. Ha a színhőmérsékleteket vesszük figyelembe, akkor a természetes napfény 5500-5600K. 10000K csak magas hegycsúcsokon, vagy nyílt tengeren fordul elő. Ezért használják őket tengeri akváriumhoz. (ha jól emlékszem a nevében benne is volt(van)) Ha viszont a kevés teljesítményt szeretnéd sugárzó fénnyel kompenzálni, akkor sem jó megoldás. Viszont itt már tudni kellene az akvárium mélységét. Ugyanis ha 50 centi körül van akkor már szükséges a nagyobb teljesítmény és a nagyobb"K" (No akkor sem ennyivel) Te fogod igaziból látni, és ha érdekel a dolog akkor tapasztalni is, de én saját példámból kiindulva, megdupláznám azt a 30W ot. Vagy a T5 HO F39W/T5/865 daylight 6500K 16x849mm -t választanám ezer akárhány forintért, persze ebből is kettőt. "És még spóroltunk is." ( melyik reklám is volt ez? )

2012. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
A halaktól is függ, milyen világítás passzol. Szerintem az Aquastar tökéletes, ha tetszik a lilás fény. Van akinek bejön, van akinek nem, ez szubjektív. Nekem pl. pont a 6500 Kelvines természetes fehér fényű csövek nem tetszenek, olyan semmilyen az egész.
2012. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a tengeri akváriumon van Aquastar. Sügerekhez is használják, ahol fehér talaj van, fehér kavics, mészkövek, kevés növény. Brakkvizbe is el tudom képzelni ahol korallhomok van, de akkor is hulla lila színe van és nekem az olyan idegen, túl hideg fényű.


Egy trópusi növényes akváriumra nem jó szerintem, de még szobanövényhez sem. Pl Ezt a majomkenyérfát raktam Aquastar alá télen és akkor nagyon ronda volt, meg akart dögleni. Hullottak a levelei. Most meg 6500 K Daylight van fölötte és most nagyobb fényt is kap, de így helyrejött: [link]

2012. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik a lillás szin
2012. márc. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!