Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen hal? Milyen fajta...

Ez milyen hal? Milyen fajta halakat lehet vele együtt tartani egy 30 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Nagyjából 6 cm lehet, sajnos mivel örököltem őt és vele együtt 2 kis kékes színű, 1 centis neonhalat (ők biztosan neonhalak :)), nem tudom beazonosítani. Most ugyebár hárman vannak összesen, meg van velük sok algaevő csiga, szeretnék még melléjük halat, milyet lehet?


[link]

[link]


2012. márc. 16. 08:05
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni: csápja is van csak a képen nem látszik, ilyen kis hosszú, szétágazó, átlátszó tapogató izé :)
2012. márc. 16. 08:39
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%

Ez egy kék gurámi. 15 centisre megnő, 100 liter fölött tartható csak. A neonhal pedig erősen igényli a fajtársai társaságát, legalább 8 kell belőle, ennyinek pedig kevés a 30 liter.


Ha nem akarsz állatot kínozni, akkor ajándékozd el ezeket a halakat. Később, ha veszel egy rendes szűrést, világítást, egészséges talajt, élő növényeket, ha az sincs akkor fűtést is, tarthatsz benne 1 db. sziámi harcoshalat. A jelenlegi akváriumod mindenfajta haltartásra alkalmatlan. Szinte minden klasszikus hibát elkövettél, amit egy akvárium összeállításánál el lehet. Lépj be az akvarista.hu-ra, és olvasd el a webkönyveket, csak 1-2 óra, és utána már lesz fogalmad arról, miért írtam, amit írtam.

2012. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Akvaristán olvasd el az e-book-okat, elsőként a kezdeti lépések és szűrés címmel ellátottakat. 30 liter egy darab bettának elég vagy néhány guppinak. A kék gurámit 120-150 literbe javasolnám.
2012. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

annyira tudtam, hogy itt le fognak ugatni. Tudtok olvasni?

ÖRÖKÖLTEM ezt az akváriumot, nem én "raktam össze", ez így volt. Elhoztam, mert nem akartam lehúzni szegényeket a WC-n. Ha már egyszer megvannak, és tetszenek, gondoltam folytatom a gondozásukat. Mivel azt sem tudtam, milyen hal él benne, és halvány lövetem sincs egyelőre a haltartásról, viszont érdekel és szeretném folytatni (vagy elkezdeni, kinek mi tetszik jobban) feltettem itt egy kérdést. Kaptam hasznos választ, igazából köszönöm is, hogy az első válaszoló leírta, milyen halam van. De a kioktatást és a vádaskodást nem tudom mire vélni.


Ha érdekel valakit a halaim további sorsa: szerintem elviszem őket egy kereskedésbe, hátha elfogadják tőlem (ingyen), aztán meglátjuk mi mennyibe kerül ott a boltban. Csak találnom kell egy fórumot, ahol kedves emberek vannak :)


Szép napot nektek!

2012. márc. 17. 08:37
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem senki nem ugatott le. Ha komolyan gondolod az egészet, akkor ahogyan írtad: elajándékozot, beviszed egy boltba (nem zöldséges boltba) stb. és ekkora akváriumba veszel egy bettát vagy guppikat. Az e-book-okat is azért írtam, mert minden benne van, amit tudni kell. Akkor hol itt a vádaskodás?
2012. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem muszáj neki 100l-es elég 54 is nekem abban volt és tök jó élete volt benne.Ez egy aranyos kis kék gurámmi :) :)Ne ajándékozd el őket tartsd meg ez a halfajta a legtűrőképesebb és egy tipikus halbetegség fajtát kiírt a vízből és hosszú életű ugyhogy sokáig a nyakadon marad XD és az akváriumodban legfeljebb a műnövényeket kell lecserélned és a neonokhoz még venni egy 6db-ot és legfeljebb egy nagyobb akváriumot ,de szerintem azt se muszáj én nekem a gurámmim még azóta is megvan egy 30l-es ben mert kivettem mert kinyírta a pillangóhalamat. Ha akkarod szaporítani vagy mellé egy párt akkor ez egy kislány ha akkarsz fiú annak a hasúszójának a vége hegyes és a nősténynek meg gömbölyded :) :) :D
2012. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!