Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A powerhead ide jó nekem?

A powerhead ide jó nekem?

Figyelt kérdés

egy 72 literes akihoz tervezek külső szűrést pluszba. már elkezdtem bevásárolni hozzá, de Atman kompakt szivattyút nem kaptam, mert nem tudják beszerezni sehonnan. arra gondoltam, hogy megoldom powerhead szivattyúval. ha a beszívó csonkra egy szivacsot húzok, akkor még pluszba van egy kis szűrőfelületem. itt az én megoldásom: [link] legyetek szívesek, mondjátok meg a véleményeteket, hibákat, is!


Köszönöm!



2012. márc. 17. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

a powerheadnek lent kell lenni a tartályban hogy felfelé nyomja a vizet, mert így csak lefelé megy a víz, de nincs ami felnyomja, így a powernek sincs elég ereje és leáll a rendszer.

a pumpa meg legyen 202 mert a nyomási magassággal és a rendszer töm,ítődésével, ami a beállás következménye csökkenni fog a teljesítmény és ha már csinálod akkor a 400 l/h alap vízforgatás nagyon kevés.

2012. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy a külső szűrőt az akvárium fölé teszed, és akkor már jó, mert a powerhead felnyomja a vizet, és ha megtelik a szűrő vízzel akkor lefolyik simán.
2012. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az is jó csak én abból indultam ki hogy a rajzon a szűrő az akvárium alatt van és gondolom a kérdező alá akarja rakni, nem fölé.
2012. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ilyesmit csináltam:

[link]

2012. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mármint nálam mások az adatok, csak a nnyi, hogy a képedet átrajzoltam.


Amit te rajzoltál azon zártra le kell szigetelni, hogy ne follyon sehol, és azt nagyon nehéz megoldani.

Az enyémet jóval könnyebb.

2012. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hable a tiédnek nem értem az elvét. ha a tartály magasabban van mint az akvárium akkor hogy kerül a víz a tartályba? ennél a megoldásnál a pumpának nem az akváriumban kellene lenni és felfelé nyomni a vizet? mert ha a vízszint a tartályban van magasabban akkor a gravitáció miatt nem fog a tartályba folyni a víz az akváriumból, hanem ott is visszafolyik.
2012. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!